Reportáž: Skautský tábor U Korejše

15.8.2014

Tábor u KorejšeV krásné přírodní lokalitě u obce Borek na Jičínsku v části zvané Podemladí probíhá v těchto dnech skautský tábor střediska Lázní Bělohradu. Na čtyřicet dětí ve věku 7 až 18 let zde od 2. do 9. srpna prožívá týden aktivit v přírodě bez mobilů a tabletů.

Reportáž ke shlédnutí na www.nasetelevize.cz

O tom, jak tábor probíhá a co děti dělají, jsme si povídali s jejich vedoucím Luborem Bajerem, který skautské tábory pořádá už 25 let. Důležitou součástí každého tábora je kvalitní kuchyně. O tu se tady stará tým výborných kuchařek pod vedením paní Jaroslavy Jedličkové. Velice oblíbenou činností je jízda po skluzavce se sladkou odměnou. Také na překážkové dráze děti zažijí hodně zábavy. A když už je tělo unavené, společně si zazpívají nějakou hezkou písničku. Letos na táboře přibylo šest nováčků. A jak nám řekli vedoucí: „Protože se děti navzájem znají, tak se k sobě chovají jako sourozenci. Neexistuje výsměch a navzájem si pomáhají“.

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Jana Horáková, rozhovory: Radovan Sál