Reportáž: Sokolské Šibřinky 2016

17.3.2016

ŠibřinkySokolovna v Lázních Bělohradě je v posledních letech hojně využívanou budovou v lázeňském městě. Bylo tomu tak i v sobotu 12. března, kdy se tady od 14. hodin konaly Sokolské Šibřinky.

Sál zaplnily děti v těch nejrůznějších maskách. Pořadatelé pro ně připravili řadu soutěží během celého odpoledne. Jak vznikl název Šibřinky, nám objasnil jednoho z pořadatelů Eduard Čeliš. Starostou Tělocvičné jednoty Sokol Lázně Bělohrad je Jaroslav Kostelníček. Zeptali jsme se ho, jaká je činnost Sokola v současnosti. Budova Sokola patří v Lázních Bělohradě mezi architektonicky zajímavé objekty. Jak se daří zajišťovat její provoz nám opět pověděl Jaroslav Kostelníček. Na budoucnost budovy Sokola v Lázních Bělohradě jsme se zeptali i starosty Pavla Šubra?

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová