Reportáž: Sportovní školička

13.4.2015

Sportovní školičkaAsi dvě desítky dětí z Bělohradské mateřskéškoly ve věku 4 – 5 let, se v pondělí 30. března zúčastnily závěrečnéhodiny Školy sportu. Ta proběhla v bělohradské sokolovně a my jsme sezeptali ředitelky Bělohradské mateřské školy Jany Feixové, jak školičkaprobíhala.

V letošním roce probíhá už 3. ročník Školy sportu. Předchozích dvou ročníků se zúčastnilo 2808 dětí ze 140 mateřských škol. Zájem o tuto aktivitu stále stoupá a proto jsme se zeptali organizátora a hlavního trenéra Jakuba Brožka, co je cílemtohoto projektu. Se sportovní školičkou počítá ředitelka školky i v příštím roce, kdy se plánuje rozšíření této sportovní aktivity i pro pracoviště v Horní Nové Vsi.

Redaktor: Oldřich Havlíček, kamera a střih: Luděk Vondrouš