Reportáž: Tradiční zahrádkářská výstava

9.10.2013

Výstava zahrádkářůBělohradská základní organizace Českého zahrádkářského svazu uspořádala ve dnech 3. až 6. října, Tradiční zahrádkářskou výstavu. Slavnostní zahájení proběhlo ve čtvrtek, kdy nejprve promluvil Vladimír Vik. Poté předseda bělohradských zahrádkářů Ladislav Woloszuk krátce shrnul letošní sezónu a za Město se slova ujal Ladislav Stuchlík.

Na závěr došlo i na vyhodnocení dětských prací, které zde byly také vystaveny. Kromě vystavených exponátů bylo možné ochutnat i letošní mošt bělohradských zahrádkářů. Také byly k vidění chryzantémy šlechtitele Josefa Havla a už zmíněné práce dětí základní školy pod vedením Růženy Bičišťové. Pěstitele Vladimíra Vika jsme se zeptali, jaké plodiny z hlediska zahrádkáře jsou pro náš kraj nejvhodnější. Je škoda, že díky krátké trvanlivosti exponátů mohla být výstava jen čtyři dny. Proto kdo jste nestihli výstavu navštívit, přijďte určitě příští rok.

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová