Reportáž: Podkrkonošský maraton 2012

15.8.2012

Podkrkonošský maraton 2012Tak tohle se nazývá čekání na očistu, doslova a do písmene. Také ve velké cyklodepo se v sobotu 11. srpna proměnil zámecký park v Lázních Bělohradě.

Právě tady byl cíl tradičního Podkrkonošského maratonu a po dojezdu bylo nutné vrátit kolo, ale i bikery do „původního stavu“.

Ale začněme od začátku. První start byl pro účastníky Podkrkonošského maratonu v Lázeňském hotelu při nutné prezentaci. A pak už to byl klasický předzávodní mumraj, příprava na velký závod. A nutno podotknout jako vždy dost drsný. Podkrkonoší láká nejen svými scenériemi, ale i terény, které jsou jako stvořené pro horská kola. Karolína Bergerová je poprvé ředitelkou tohoto závodu, štafetu převzala po otci. A pak už to šlo ráz naráz, v 10 hodin start na devadesátce, na čáře kolem sto padesáti závodníků. Vedle hobíků, jak se dnes s oblibou říká, i vrcholoví bikeři, a ti všichni si měli v následujících hodinách sáhnout na své dno. Před startem padesátky dokonce zbyl čas i na malý taneček. A zatímco na obou tratích začínalo jít do tuhého, v bělohradském Zámeckém parku si to rozdávali ti nejmenší, a bylo vidět, že i mnozí dospělí do toho šli naplno. Ale vraťme se k maratonu, na obou tratích čekaly závodníky speciální lahůdky. Zvičina, kolem 670ti metrů nad mořem, výjezd z údolí po lyžařské sjezdovce. Takový byl Podkrkonošský maraton 2012. Pro úplnost alespoň základní výsledky. Na devadesátce vyhrál Michal Kaněra, padesátku ovládl Filip Adel. Mezi ženami byla nejrychlejší Adéla Boudíková. A Karolína Bergerová? Ta dojela desátá. Takže všem cyklistický obdiv.

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera: Jaromír Klokočník, střih: Luděk Vondrouš