Zpráva z tisku: Bělohradští fotbalisté řádili ve Skalici

9.5.2012

Ilustrační obrázekNedělní zápas krajského přeboru byl středem pozornosti příznivců fotbalu. Hrály dva týmy, které bojují o udržení. Čekal se spíše úspěch domácích, ale body nakonec putovaly do lázeňského města.

 

Zajímavý byl i duel I. A třídy na Gothardě a okresní derby I. B třídy.

Č. Skalice – L. Bělohrad 1:6
Fakta – branky: Diviš – vlastní 2, Rychecký 2, Kazda, Jezbera. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:2. FK Lázně Bělohrad-Pecka: Malý – Dytrych, Blažek (70. Jezbera), Loner – Šrám, Wagenknecht, Marek (81. Hartl), Jánský – Rychecký (79. Černý), Suchánek.

Josef Košátko, bělohradský trenér: „Je to jeden z těch zápasů, kdy nám to vyšlo. Navázali jsme na předchozí dva zápasy, kdy mužstvo hrálo dobře, ale získalo pouhý bod, dnes na hřišti soupeře tři. Řekl bych, že jsme překročili další schod. Nyní nás čekají dva domácí zápasy a pokud se s nimi mužstvo vypořádá, ukáže, že má v sobě určitou sílu a přebor zvládne."

Hořice – Č. Kostelec 2:0
Fakta – branky: Nečesaný, Kočí. Rozhodčí: Hlaváč – Horský, Haken. ŽK: 3:2. Poločas: 1:0. Jiskra Hořice: Žižka – Ruml, Kočí, Kramule, Kulhánek – Nálevka (46. Hudek), Palm, Pour, Nečesaný – Vávra (89. D. Michálek), L. Michálek (82. Rubeš).

Radek Palm, hořický trenér: „Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu, ale tři jména uvedu zvlášť: Žižka, Kočí a Vávra – bravo! Teď se však již musíme soustředit na úterní předehrávku, kdy přivítáme Doudleby nad Orlicí."

Kopidlno – Jičín B 2:3
Fakta – branky: Machačný, Hnát (pen). – Srb, Zugar, Pluhař. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 4:4. ČK: 2:0 (Machačný, Poutník). Diváků: 200. Poločas 1:1. TJ Kopidlno: Brodský – Malý, Hnát, Janáček, Berounský – Komárek, J. Dřímal, Zedek (62. Poutník), V. Kulhánek (62. T. Klaban) – Machačný, Havelka. Připraven V. Dyčenko. SK Jičín B: Přibyl – Babák, Horčičko (67. Skákal), Bryscejn, Krykorka (61. Materna) – Srb (50. Brožíček), Kirschner, Zugar, Fejfar – Špicar (56. Pluhař), Miler.

Roman Horna, trenér Kopidlna: „Tento zápas nám nevyšel a musíme říci, že jsme v krizi, a to jak herní, tak i výsledkové. Čekali jsme více, ale soupeř byl o něco lepší a nebezpečnější v útočné fázi a to rozhodlo. Průběh určitě ovlivnilo vyloučení Machačného, kdy hlavní rozhodčí špatně posoudil jeho kontakt s protihráčem. To nám vzalo vítr z plachet do dalších minut. Musíme se proto připravit zodpovědně na další zápasy. Děkuji divákům za podporu mužstva a slibuji že uděláme maximum pro zlepšení."

Jaroslav Matějka, trenér Jičína: „Ve velice vypjatém zápase jsme byli o ten jeden gól lepším týmem a proto jsme zvítězili. Na úvodní branku soupeře již ve třetí minutě zápasu jsme dokázali do poločasu odpovědět Zugarem z trestného kopu. Hned po vstupu do poločasu druhého jsme se ujali vedení, když po závaru v šestnáctce soupeře se prosazuje Srb. V sedmdesáté minutě zvýšil náskok Pluhař na dvougólový, vzápětí tento hráč netrefil ve vyložené pozici prázdnou branku. Soupeř již jen snížil po přísné penaltě a po další zasloužené červené kartě dohrávál o devíti."

Převzato z Jičínského deníku

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad