Reportáž: Bělohradští na kolech

22.8.2011

Lázně BělohradTéměř čtyři desítky příznivců cyklistického sportu z Lázní Bělohradu se postavilo na start Podkrkonošského maratonu. Celkem se ho zúčastnilo 676 jezdců a vzhledem k deštivému počasí se jednalo o velmi pěknou účast. Start proběhl v sobotu 13. srpna v 10 hodin, kdy se 135 závodníků vydalo na trať dlouhou 90 km.

O půl hodiny později byl připraven start závodníků na trať dlouhou 50 km. Před samotným startem ještě moderátor uspořádal krátkou rozcvičku a pak už se všichni vydali na trať vedoucí okolím lázeňského města. Zatímco se závodníci vypořádavali s nástrahami tratě, v zámeckém parku byl připraven program pro doprovod a především pro děti, které si také mohly vyzkoušet svůj závodnický um.

Samozřejmě nechyběly ani zajímavé ceny pro ty nejlepší. Před půl jednou už byl očekáván dojezd nejlepšího závodníka krátší tratě. Byl jim Martin Mareš, který 50 km okruh zvládl za 1 hodinu 53 minut a 44 vteřin. Nás ale také zajímalo, jak si vedli bělohradští jezdci. Mezi nimi byl nejrychlejší Miroslav Kraus, který za vítězem zaostal jen o 21 minut. Vítěze 90 km trasy očekávali pořadatelé před druhou hodinou odpolední a stal se jim Michal Kaněra s časem 3 hodiny 46 minut a 59 vteřin.

Nejlepším bělohraďákem byl na celkově 14 místě Jiří Štefan. Bělohrad měl své zastoupení na dlouhé trati i mezi ženami, kde se rozhodně neztratila Jana Riedelová, která obsadila v ženské kategorii třetí příčku. Do cíle dojelo 573 závodníků a těm nejlepším byly rozděleny věcné ceny v hodnotě 200 tis. Kč. Letošní ročník Podkrkonošského maratonu se i přes nepřízeň počasí vydařil a většina účastníků se už těší na ročník příští.