Zpráva z tisku: Posledních deset minut rozhodlo

26.10.2011

FotbalDůležité tři body vybojovali fotbalisté v neděli v Bažantnici, když dokázali porazit souseda z konce tabulky krajského přeboru.

FK Lázně Bělohrad/Pecka – FC Nový Hradec Králové 2:1 (0:1). Po vyrovnaném úvodu zápasu domácí udělali chybu v obranné činnosti a po centru z pravé strany hosté dorážkou šli do vedení. V zápase se střídaly šance na obou stranách. V následujícím čase měli Bělohradští několik slibných akcí, z toho dvě volaly po vstřelení branky. Bohužel je neproměnili.

Do druhého poločasu nastoupili se snahou zápas zvrátit. Při jejich tlaku, kdy zahrávali několik rohových kopů za sebou, měli naopak hosté z rychlých brejků dvě velké šance, které svými výbornými zákroky zneškodnil Čížek. Bělohradské mužstvo zvyšovalo úsilí a po krásné individuální akci Suchánkovi gólman hostí Ondráček vyrazil míč nad branku.

Zvrat zápasu přišel v posledních deseti minutách. Nejdříve přesný pas Wagenknechta našel na pravé straně Šráma a ten míč poslal před branku, kde byl připraven k dorážce Suchánek. O tři minuty později po rohovém kopu druhou dorážkou stanovil výsledek zápasu Míra. Rychecký. Domácí si tak připsali další důležité body, výborným bojovným závěrem.

Fakta – branky: Suchánek, Rychecký – Holubář. Rozhodčí: Hlaváč – Horský, Bednář. ŽK: 4:1. Diváků: 200. FK Lázně Bělohrad/Pecka: Čížek – Wagenknecht, Nezbeda, J. Černý, Blažek – Šrám, Velich, Loner, L. Jezbera – Tomášek (53. Rychecký), Suchánek (89. Kašík). (bš)

Zdroj: Jičínský deník