Pomník padlým a socha Nejsvětější trojice

23.10.2018

Socha Nejsvětější trojiceMěsto Lázně Bělohrad u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky připravuje odhalení pomníku padlým v Prostřední Nové Vsi.

 

 

 

 

 

 


Návrhy pomníku zpracovalo 11 studentů Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích v rámci klauzurních prací a rada města Lázně Bělohrad z nich vybrala ke zhotovení a umístění návrh studentky Františky Hausdorfové. Pomník, který je umístěn v parku mezi silnicí a řekou Javorkou, bude odhalen v neděli 28. října 2018 v 15 hodin.

Současně proběhlo restaurování sochy Nejsvětější trojice. Její restaurování provedli studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské Hořice pod vedením Mgr. Martiny Hozové, akad. soch. Nejsvětější trojice původně stála na veřejném prostranství, ve druhé polovině minulého století byla přemístěna do soukromé zahrady mezi domy čp. 43 a 98 v Prostřední Nové Vsi. Socha je od minulého týdne nově nainstalována ve stejném parku jako pomník obětem první světové války. Na její restaurování město obdrželo dotaci ve výši 81.900 Kč ze Státního zemědělského intervenčního fondu.

Ing. Pavel Šubr
Foto: Mgr. Martina Hozová, akad. soch.

 

zpětMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad