Reportáž: Lázeňské město hostilo orientační běžce

25.9.2017

Orientační běhZa chladného a hlavně deštivého počasí se v sobotu 16. září v Lázních Bělohradě konal další závod Českého poháru v orientačním běhu ve sprintu. Závod uspořádal oddíl orientačního běhu Sportcentrum Jičín. Start byl naplánován na 16 hodinu do ulice Kpt. Jaroše.

Tisícovka startujících vybíhala ve skupinách po minutových intervalech. První část běžci absolvovali v zámeckém parku, pak městskými uličkami do lesa v bažantnici a cíl byl na louce u minigolfového hřiště. V elitní kategorii žen, si na trati dlouhé 2,7 km s 19ti kontrolami doběhla pro vítězství Vendula Horčičková z Luhačovic. I v orientačním běhu rozhoduje obutí a boty se špunty do rozmočeného terénu byla správná volba. Na druhém místě skončila se ztrátou 5 vteřin Jana Knapová, a třetí Adélka Indráková se ztrátou 17 vteřin. Na muže čekala trať 3 km a 24 kontrol. Zde si nejlépe vedl Vojtěch Král, který o pouhých 8 vteřin porazil druhého Jana Petrželu a na třetím místě doběhl se ztrátou 39 vteřin Miloš Nykodým.

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová