Reportáž: Podkrkonošský maraton horských kol 2016

16.8.2016

Maraton 2016Cyklisty zaplněné náměstí v Lázních Bělohradě nemůže znamenat nic jiného, než že se tu opět koná Podkrkonošský maraton horských kol. Osmý ročník se uskutečnil v sobotu 13. srpna a pro účastníky pořadatelé připravili dvě trasy, 90 a 50 km.

Hlavní kategorie odstartovala v 10 hodin. Na trasu vedoucí přes Zvičinu se vydali ti nejzkušenější borci. Početnější startovní pole bylo připravené na trasu dlouhou 50 km. Ta byla odstartována v 10 hodin a 30 minut. Zatím co cyklisté zdolávali nástrahy obou okruhů, byly v parku připravené trasy pro ty nejmenší. Děti soutěžily v mnoha kategoriích. Pro ty úplně nejmenší byla kategorie odstrkovadel. Zatím co probíhalo vyhlašování dětských kategorií, do cíle se už blížil první z 50ti kilometrové trasy. Byl jim Vojta Sedláček. Trasu zdolal za 1 hodinu 48 minut a 45 vteřin. Na druhém místě skončil Zdeněk Hendrich a třetí dojel Tomáš Ševců. První ženou byla Jana Adámková v čase 2 hodiny 4 minuty a 58 vteřin. Devadesáti kilometrovou trať ovládl Jakub Šilar. Stačily mu na to 3 hodiny 27 minut a 2 vteřiny. S odstupem téměř 7 minut dojel Tomáš Brendl a třetí byl Tomáš Vagenknecht. Nejlepší ženou se stala Lucie Hamanová. Trať zdolala v čase 4 hodiny 21 minut a 37 vteřin. Kompletní výsledky Podkrkonošského maratonu najdete na webových stránkách www.podkrkonosskymaraton.cz

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četl: Oldřich Havlíček