Reportáž: EAST Bohemia Tour 2017

15.9.2017

East Bohemia TourV Lázních Bělohradě se v pátek 8. září uskutečnila úvodní etapa třetího ročníku závodu East Bohemia Tour, zařazeného do seriálu UCI Europe Tour 2. kategorie. Na závodníky čekalo 11 okruhů dlouhých 15,5 km. Jelo se okolím lázeňského města a závodníci zavítali do obce Tetín, Červená Třemešná nebo třeba Lukavec.

V Lázních Bělohradě v posledních letech přibývá vrcholných sportovních podniků, co tomu říká starosta města Pavel Šubr? V loňském roce proběhl v Lázních Bělohradě pouze start do etapy a letos už se jela etapa celá. Co pořadatelé vedlo k tomuto kroku, jsme se zeptali sportovního ředitele Elkov Author Cycling Teamu Vladimíra Vávry. Do cíle na Malém náměstí přijel celý peloton pohromadě a rozhodovalo se až v závěrečném spurtu. V něm byl nejúspěšnější Krister Hagen z norského týmu Coop. Druhý dojel Polák Kamil Zielinski z týmu Domin Sport a třetí skončil Alois Kaňkovský z domácího Elkov Author Cycling Teamu. Na závěr jsme se zeptali, jak byl se závodem v Lázních Bělohradě spokojený ředitel závodu Miloš Židík.

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četl: Oldřich Havlíček