Reportáž: Podkrkonošský maraton 2013

15.8.2013

Podkrkonošský maraton 2013Velký svátek cyklistů a hlavně těch co vyznávají cyklomaratony, se uskutečnil v sobotu 10. srpna v Lázních Bělohradě. Na 15. ročníku Podkrkonošského maratonu se sešlo bezmála 700 závodníků, aby se poprali s dvěma okruhy dlouhými 50 a 90 km.

V 10 hodin byl odstartován hlavní závod na 90 km. Na start se postavilo 159 borců a po malém okruhu městem se vydali na náročný okruh s celkovým převýšením 1850 m. Závodníci, kteří jeli trať 50 km odstartovali v 10,30 h. Těch bylo 535. Ředitelky závodu Karolíny Bergerové jsme se zeptali, jestli obě tratě prodělali nějaké změny. V zámeckém parku byly na programu závody dětí. Závodilo se v několika kategoriích a s těmi nejmenšími podávali obdivuhodné výkony i jejich rodiče. Mezi obávaná místa 90 km okruhu patří sjezd ze Zvičiny. Ale ani další místa na trati nejsou o nic lehčí. S tratí 90 km se nejlépe vypořádal Michal Kaněra, kterému na to stačily 3 hodiny, 38 minut a 36 vteřin. Na druhém místě se ztrátou 1 minuty a 15 vteřin dojel Martin Splítek a třetí byl Jakub Šilar. Kratší trať pak nejrychleji projel Tomáš Berger před druhým Martinem Huškem a třetím Danielem Valáškem. Podrobné výsledky najdete na webových stránkách Podkrkonošského maratonu.

Redaktor: Martina Romaňáková a Kateřina Bergerová, kamera a střih: Luděk Vondrouš