Zpráva z tisku: Český pohár se poběží v Lázních Bělohrad a Jičíně

4.5.2017

SportovecOddíl orientačního běhu Sportcentrum Jičín letos a příští rok uspořádá dva závody nejvyšší dlouhodobé soutěže – Českého poháru v orientačním běhu (disciplína sprint).

 

 

 

 

 

Nejprve se poběží v sobotu 16. září odpoledne v Lázních Bělohrad. Pořadatelé očekávají účast přes tisíc závodníků, pro které připraví tratě v délce od dvou do čtyř kilometrů v několika kategoriích od dětí, přes elitní běžce až po veterány.

Závodníci budou s pomocí mapy za vysoké rychlosti hledat kontroly jak ve městě, tak i v Bažantnici. Na nedělní dopoledne potom pořadatelé chystají závod Českého poháru štafet s centrem ve Vojicích.

Český svaz orientačních sportů navíc nedávno rozhodl o tom, že oddíl Sportcentrum Jičín uspořádá závod Českého poháru ve sprintu i příští sezónu. Konkrétně to bude neděle 15. dubna 2018 přímo v ulicích Jičína s centrem u zimního stadionu.

Závody nabízí lákavou podívanou i pro diváky, kteří tak budou mít možnost sledovat nejen české reprezentanty přímo v akci, ale také v místech pro sprintový orientační běh velmi atraktivních.

Autor: Redakce
Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad