Zpráva z tisku: Dalších 12 milionů do sportovního areálu

22.3.2016

Sportoviště v BažantniciPravděpodobně dalších dvanáct milionů korun radnice investuje do probíhající modernizace sportovního areálu u Bažantnice.

 

 

 

Město tam v průběhu jara dokončí výstavbu nových fotbalových kabin a herny pro stolní tenis. Poté by měla navazovat další část, která vylepší a rozšíří možnosti sportování v prostoru dnešních tenisových kurtů.

"První etapa, která se nyní dokončuje, vyšla asi na sedmnáct milionů korun i s daní. Druhá je vyčíslena na zhruba dvanáct milionů," oznámil bělohradský starosta Pavel Šubr.

Upřesnil, že součástí druhé etapy bude demolice staré herny na stolní tenis. Na jejím místě a na místě kurtu číslo pět vzniknou dva úplně nové tenisové kurty, druhá tenisová odrazová stěna, přístřešek na skladování antuky, workoutové a dětské hřiště, zázemí tenisové haly včetně toalet, dva kurty na beachvolejbal, artéská studna, osvětlení tréninkového fotbalového hřiště a systém závlahy areálu.

Radnice už vyhlásila výběrové řízení na dodavatele a opět požádala o dotaci na ministerstvu školství. Na rozdíl od první etapy je starosta přesvědčen, že tentokrát má město podstatně větší šanci dotaci získat. Odhaduje, že v červnu by mohly začít vlastní stavební práce a během listopadu by měl být sportovní areál v přírodním parku Bažantnice dokončen.

(jn)

Zdroj: Nové noviny

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad