Zpráva z tisku: Ve fotbalovém derby spravedlivá dělba bodů

3.4.2013

FotbalNedělní zápas krajského přeboru, byl sehrán, tak jako většinou na přírodních trávnících, za krajně nepříznivých podmínek. Pro hosty z Hořic to bylo vlastně první utkání jara.

FK Lázně Bělohrad-Pecka – Jiskra Hořice 2:2 (1:0). Branky. Lánský, Rychecký z pen. – Šedivý, Lacina z pen. Nikdo ze soupeřů nechtěl prohrát. Po pětapadesáti minutách Jiskra měla dvoubrankové manko, ale kýžený bod nakonec odvezla. Remíza je asi zasloužená, a tak před soupeřem udržela čtyřbodový odstup v tabulce.

Bělohradští dostali v začátku utkání hosty pod tlak. Paradoxně první šanci měl Nečesaný, který postupoval sám na Turka, ale ten včasným vyběhnutím samostatný nájezd zmařil. V 17. minutě žlutě fauloval Kočí a z následného trestného kopu Lonera míč propadl za hořickou obranu a osamocený Lánský měl lehkou úlohu – 1:0. Ve 20. minutě fauloval Krois domácího gólmana Turka, ten situaci nezvládl a musel předčasně do sprch. Bělohradští dobře bránili a snažili se o brejky. Hořicím se nedařilo, tak snad jen střela Rubeše v závěru poločasu znamenala nebezpečí.

Druhý poločas ale hosté zahájili zvýšeným tlakem. V 46. minutě prodloužil Palm na Nečesaného. Jeho střela z malého vápna šla mimo. Poté přišla v 53. minutě ztráta míče Kočím u postranní čáry, nahrávka na volného hráče a faul Rumla ve vápně – penalta.

Tu s přehledem proměnil Rychecký – 2:0. Naštěstí ihned po rozehrání a pasu Poura přišla chyba Hartla a Šedivý podstřelil Čábelu – 2:1. V 57. minutě zahrával v pokutovém území rukou Velich a z nařízené penalty se štěstím vyrovnával Lacina – 2:2. Mezi 66. a 73. minutou dostal rychle za sebou dvě žluté Nečesaný a utkání se dohrávalo 10:10. Domácí chtěli vyhrát, ale remízu hosté už bez problémů udrželi.

Bohumil Šrám, bělohradský funkcionář: „Vyložené derby. Dvě penalty, dva vyloučení. Na rozdíl proti Rychnovu nad Kněžnou jsme tentokrát byli v oslabení my. Nebudu rozebírat totální vypadek brankáře, ale kluci se k zápasu postavili tak, že při oslabení si sami sobě dokázali svoji bojovou sílu za zvládnutí dobrého výsledku. Všem moc děkuji".

Josef Vydra, vedoucí mužstva Jiskra Hořice: „Remízu vzhledem k vývoji utkání bereme. Domácí se dostali do vedení a i když šli brzo do deseti, dobře bránili a vyráželi k brejkům. Po druhé brance Bělohradu se nám naštěstí podařilo ihned snížit a za chvíli i vyrovnat. Bohužel se vzápětí srovnal i počet hráčů na hřišti, a tak remíza je zasloužená".

Již zítra se má v Bažantnici dohrávat utkání FK Lázně Bělohrad-Pecka – RMSK Cidlina Nový Bydžov B (17), Jiskra Hořice by v neděli měla přivítat Jaroměř.⋌(zpr)

Zdroj: Jičínský deník