Výdej kompostérů

1.8.2017

KompostéryVážení spoluobčané, město Lázně Bělohrad v roce 2016 využilo dotační program pro snížení množství bioodpadu v popelnicích formou zajištění kompostérů pro domácí kompostování. V souvislosti s tímto jste v září loňského roku vyplňovali poptávkový dotazník. Město dotaci obdrželo a kompostéry pro vás připravilo k vyzvednutí.

 

Dostanu víc kompostérů?

Bohužel dotace neumožňuje zapůjčit více kompostérů na jednoho občana. Každý, kdo vyplnil dotazník má nárok pouze na jeden kompostér.

 

Co potřebuji pro vyzvednutí kompostéru?

Vyzvednutí kompostéru je podmíněno podpisem smlouvy o výpůjčce a darování.

 1. Z důvodu ověření totožnosti žadatele si prosím k podpisu smlouvy vezměte s sebou svůj občanský průkaz.
 2. Na předávací protokol bude nutné dopsat umístění kompostéru. Kompostér musí být umístěn na území města Lázní Bělohradu, proto bude nutné znát
  • číslo popisné domu (u kterého bude kompostér umístěn)
  • nebo parcelní číslo a katastrální území pozemku, na kterém bude kompostér umístěn
 3. Podepsanou smlouvu o výpůjčce a darování (vzor smlouvy ke stažení)
  • Smlouvu bude možné předem podepsat od pondělí 14. 8. do pátku 25. 8. v úřední hodiny (ve středu 9. 8. nejdéle ve 14:00) v přízemí městského úřadu (dveře č. 4). Převzít kompostér pak může kdokoliv, ale musí mít u sebe podepsanou smlouvu o výpůjčce a darování.
  • Pokud nebudete mít smlouvu předem podepsanou, nic se neděje. Smlouvu můžete podepsat při přebírání kompostéru. Avšak pozor, v tomto případě má právo si kompostér vyzvednout pouze vypůjčitel.
 4. Také budete potřebovat dopravní prostředek, kterým si kompostér odvezete.

 

Kde a kdy si kompostér mohu vyzvednout?

Vzhledem k tomu, že si celkem 134 z vás ještě nevyzvedlo svůj kompostér, stanovili jsme další termín pro jejich vydávání. Kompostéry vám budou vydány v areálu technických služeb v Prostřední Nové Vsi.

 • v sobotu 26.8. - od 10 do 12 hodin

Kompostéry vydáváme i v nepříznivém počasí.

Svým vozidlem si vjedete do areálu, objedete plechovou halu a po přistavení vozidla a vybavení všech náležitostí vám bude kompostér vydán.

 

Co když to nestihnu?

Samozřejmě i to se může stát. Podle počtu nevyzvednutých kompostérů následně stanovíme další postup, o kterém vás budeme informovat. Avšak budeme samozřejmě rádi, pokud se většině žadatelů povede vyzvednout kompostér ve výše uvedených termínech.

Prosíme, abyste si již všichni pro kompostér přijeli, abychom mohli včas celou akci uzavřít a podklady předat na státní fond životního prostředí k vyhodnocení akce.

 

Vejde se mi do kufru?

Kompostér bude vydán v demontovaném stavu. Rozměry kompostéru jsou přibližně 110 x 70 x 40 cm. Hmotnost kompostéru je kolem 21 kg, ale nebojte pomůžeme vám jej naložit.

 

Co mohu a nemohu dále s kompostérem udělat?

Kompostér bude poskytnut vypůjčiteli zdarma na dobu 5 let. Po uplynutí této doby přechází vlastnické právo na vypůjčitele.

Ke kompostéru obdržíte také návod na kompletaci kompostéru a praktickou příručku ke kompostování. Pak už budete jenom kompostovat, kompostovat, kompostovat. Bioodpad již tak nebude končit v popelnicích na směsný odpad, což je účel celého projektu.

Za zmínku jistě stojí další informace o vašich právech a povinnostech.

 • Protože musí být kompostér po dobu udržitelnosti dotace v majetku města a kompostér máte pouze vypůjčený, nesmíte jej po dobu pěti let prodat, předat ani jej přemístit bez vědomí města.
 • Kompostér byste ani neměli poškodit, město by po vás mohlo požadovat náhradu škody ve výši ceny kompostéru.
 • Záruční doba na kompostér je 5 let a po celou dobu záruky bude zajišťován servis přímo u vás.
 • Může se stát, že k vám přijede kontrola z dotačního fondu. Kompostér tedy musíte využívat na území pod správou města Lázní Bělohradu a jen ke kompostování.
 • V případě krádeže je věc třeba neprodleně hlásit Policii ČR a městu doložit potvrzení o učiněném oznámení, které vystaví na požádání Policie ČR při podání oznámení.

 

Kde získám další informace?

Pokud vám ještě není cokoliv jasné, zastavte se u nás na úřadě. Paní Jitka Břeská vám ráda zodpoví veškeré vaše dotazy. Můžete nám samozřejmě i zavolat na telefonní číslo 493034790, případně poslat dotaz e-mailem na breska@lazne-belohrad.cz, nebo na pavlasek@lazne-belohrad.cz.

Město Lázně Bělohrad
14. 8. 2017

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad