Informace k obnově obou částí dětského hřiště na Jiráskově nábřeží a soch kolem Pardoubku

1.6.2021

Hřiště u ChaloupkyVážení spoluobčané, byl jsem upozorněn, že na jistých sociálních sítích (přiznám, že na ně „chodím" velmi zřídka) se množí spekulace a důvody, proč ještě ze strany města neproběhla obnova obou částí dětského hřiště na Jiráskově nábřeží i proč město nic nedělá s rozpadajícími se sochami „pekla" kolem Pardoubku. Odpověď je jednoduchá. Obnova byla a je naplánována již delší období, bohužel nám do toho vstoupily „drobné" neočekávané překážky.

Kompletní obnova dětské hřiště měla být realizována na přelomu měsíců dubna/května. Co ovšem neovlivníme je fakt, že u vybraného dodavatele „zasáhla" covidová pandemie, pro nás bohužel s efektem nutného posunu realizace naší zakázky. Aktuální a skvělá informace je to, že začneme realizovat obnovu instalací prvních herních prvků příští pondělí 07.06.2021. Práce jsou plánovány, včetně technologického „vyzrání", na jeden kalendářní týden. Výhledově tedy předpokládáme otevření hřiště pro veřejnost od pondělí 14.06.2021.

Poškozená socha na PardoubkuSochy kolem Pardoubku byly postupně vyřezávány a tvořeny několika umělci, řezbáři. I přes povrchové úpravy před instalací i pravidelnou údržbu pracovníky Technických služeb města Lázně Bělohrad postupně přichází čas na výměnu některých uměleckých děl za jiná s novou „tváří", případně obnovená. Zde se částečně potýkáme s nedostatkem kvalitního materiálu. V případě, že budete mít někdo informace nebo tip, již teď předem moc děkujeme. Určitě teď se už můžete těšit na nový nemalý „přírůstek" v průběhu druhé poloviny června 2021. Kdo ho přijde najít?

V neposlední řadě chci ještě požádat všechny spoluobčany, kteří by rádi poukázali na případné nedostatky, závady, podali náměty, i jiné, k využívání odkazu na webu města http://www.lazne-belohrad.cz/hlaseni-zavad/, dále oficiální facebookové stránky města Lázní Bělohradu https://www.facebook.com/mestolaznebelohrad a samozřejmě jsme také k dispozici osobně. Jen tak můžeme zareagovat, odpovědět, pomoci, vyřešit.

Více informací případně na telefonním čísle 603 163 360 - Antonín Schánilec, místostarosta.

 

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad