Novinky z města

Potřebujete pomoc s péčí o svoji osobu nebo o svého blízkého?

Pokud ano, kontaktujte Pečovatelskou službu Lázně Bělohrad, neboť v současné době je volná kapacita pro zajištění péče novým uživatelům.
celý článek

Nebojte se požádat o příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení byl na konci loňského roku vyplacen dle dat ministerstva práce a sociálních věcí 228 tisícům lidí. Jenomže dalších více než půl milionu domácností nárok na příspěvek má, ale z nejrůznějších důvodů ho nečerpá (nevědomost, stud, ale i nižší kompetence). Přitom průměrná výše příspěvku se nyní pohybuje mezi čtyřmi a pěti tisíci korunami měsíčně.
celý článek

Pečovatelská služba Lázně Bělohrad hledá pracovníka na DPP nebo DPČ

Pečovatelská služba Lázně Bělohrad hledá pracovníka na DPP nebo DPČ, který by dle potřeby zastupoval stávající pečovatelky. Řidičské oprávnění skupiny B je podmínkou.
celý článek

Tříkrálová sbírka v Lázních Bělohradě

I letos na Vaše dveře zazvonili tříkráloví koledníci. Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili a děkujeme i Vám, že jste otevřeli nejen svoje dveře, ale také svá srdce a přispěli jste finančně do tříkrálové sbírky, která pomáhá lidem ve Vašem okolí prostřednictvím služeb Charity.
celý článek

PF 2023

Milí občané, dovolte nám, abychom Vám za město Lázně Bělohrad popřáli požehnané vánoční svátky plné radosti, klidu a pohody a do nového roku hodně zdraví, lásky a vůbec všeho, co se nedá koupit.
celý článek


Zrušení mimořádného veterinárního opatření omezující venkovní chov drůbeže

Z důvodu zlepšení nákazové situace v ČR i zahraničí ruší Státní veterinární správa od 3. 3. 2023  mimořádná opatření zajazující chov drůbeže ve venkovních prostorech v souvislosti s šířením vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). 
Stáhnout dokument

Daňové přiznání v Lázních Bělohradě

Upozorňujeme občany na možnost odevzdání daňového přiznání v Lázních Bělohradě dne 22. března 2023 od 09.00 do 16.00 hod. v zasedací místnosti MěÚ Lázně Bělohrad. 
Stáhnout dokument

Informace z úřadu

Jak získat dotaci Nová zelená úsporám light?

Vážení občané, od 9. ledna 2023 máte možnost podávat žádosti k dotaci Nová zelená úsporám light (NZÚ light). Díky této dotaci můžete získat až 150 000 Kč na výměnu oken a vchodových dveří, zateplení fasády, střechy, stropů a podlah.
celý článek


Je normální, že vám na úřadech rádi poradí

Ať už kvůli krizi řešíte plyn, elektřinu, kroužky pro děti, cenu dopravy, či nájem, obraťte se na pracovníky Královéhradeckého kraje, kteří vám poradí, jak dále postupovat a získat pomoc.
Stáhnout dokument

Kultura a sport

Reportáž: Křest knih Hany Marie Körnerové a Eduarda Čeliše

Ve středu 14. prosince proběhl v restauraci U Sehnalů v Lázních Bělohradě křest dvou nových knih. Spisovatelka Hana Marie Körnerová představila svůj nejnovější historický román „Jelení vršek" a Eduard Čeliš svou čtvrtou povídkovou knihu „Je tady ten Parďas, je tady ta Bažárna".
celý článek
Vítejte v našem městě, ve městě bohatých tradic, kultury a lázeňství...

Znával jsem cestičku do dáli,
sluneční jas mi ji zlatil,
ptáci tam v topolech zpívali,
les mi ji šumem svým krátil.

Chodil jsem cestičkou mnoho let,
dávno je, dávno již tomu,
jak nemá srdce mě zabolet,
byla to cestička domů.

K. V. RaisMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad