Informace k situaci na Ukrajině
Souhrnné informace k omezení pracovišť města Lázně Bělohrad

Novinky z města

I přes covidový rok 2021 se hospodaření VOS, a. s. drželo v kladných číslech

Akcionáři Vodohospodářské a obchodní společnosti, a. s. schválili na valné hromadě výsledky hospodaření společnosti v roce 2021. Společnost skončila stejně jako v předchozích letech v zisku, tentokrát ve výši přes 16,57 mil. Kč. Ten není rozdělen mezi akcionáře, ale opět zůstává na účtu společnosti na výdaje spojené s modernizací své infrastruktury.
celý článek

Bělohrad je 300 let městečkem a staví novou radnici

Dvě významné události zažívá v letošním roce podkrkonošské město Lázně Bělohrad. První je 300. výročí povýšení Bělohradu na městečko, neboli 2. května 1722 povýšil císař Karel Vl. svým majestátem tehdejší Novou Ves na městečko Bělohrad. Druhou je blížící se dokončení jedné z nejvýznamnějších investičních akcí ve městě posledních let - stavby nového městského úřadu a rekonstrukce severní části náměstí K. V. Raise.
celý článek


Sběr nebezpečného odpadu

Dne 20. července 2022 proběhne ve Sběrném dvoře v Prostřední Nové Vsi SBĚR NEBEZPEČNĚHO ODPADU. Odpad bude od občanů odebírán jen v originálním obalu s označním nebezpečnosti. 
Stáhnout dokument

Rozhodnutí o prominutí místního poplatku a jeho příslušenství z důvodu mimořádné události

Prominutí místního poplatku za obecní systém se vztahuje na fyzické osoby, které přichází do České republiky z Ukrajiny v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině.
Stáhnout dokument

Informace z úřadu


Rozpočet Lázeňského mikroregionu na rok 2022

Rozpočet Lázeňského mikroregionu na rok 2022
Stáhnout dokument

Kultura a sport

Reportáž: Strašidelná bažantnice 2022

Po pauze způsobené covidem, se bažantnice v Lázních Bělohradě opět zaplnila strašidly a pohádkovými bytostmi. Na příjemnou procházku dlouhou asi 3,5 km se v sobotu 25. června vydalo více jak 8 tis. lidí.
celý článek

Reportáž: Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou 2022

Letos opět po dvouleté pauze zněl ulicemi lázeňského města folklor. 46. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou proběhl v Lázních Bělohradě ve dnech 17. až 19. června.
celý článek

Mezinárodní folklorní festival „Pod Zvičinou“ 2022 - poděkování

Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se podíleli na realizaci letošního ročníku Mezinárodního folklórního festivalu Pod Zvičinou v Lázních Bělohradě. Především děkuji všem vystupujícím souborům, naše město tak opět ožilo krásou lidových písní a tanců.
celý článek

Poděkování strašidlům

Ráda bych jménem Městského kulturního střediska srdečně poděkovala všem našim strašidlům, která nám pomohla zrealizovat tuto tradiční akci. Bez vás by to nešlo.
celý článek

Sportovní den mládeže s TAJV v Lázních Bělohradě

2. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Lázních Bělohradě byl zrealizován ve středu 8.6.2022 v dopoledních hodinách na venkovním multifunkčním sportovišti ZŠ. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Vybraných 50 žáků a žákyň vytvořilo celkem 10 smíšených týmů, které se na hřišti utkaly ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.
celý článek
Vítejte v našem městě, ve městě bohatých tradic, kultury a lázeňství...

Znával jsem cestičku do dáli,
sluneční jas mi ji zlatil,
ptáci tam v topolech zpívali,
les mi ji šumem svým krátil.

Chodil jsem cestičkou mnoho let,
dávno je, dávno již tomu,
jak nemá srdce mě zabolet,
byla to cestička domů.

K. V. RaisMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad