Podzvičinsko se symbolicky rozloučilo s letní turistickou sezonou

17.10.2018

Zavírání turistické sezóny na ZvičiněV sobotu 13. října jsme se symbolicky rozloučili s turistickou sezónou prostřednictvím akce Zavírání letní turistické sezóny na Zvičině. Součástí byla Drakiáda a vyhlášení Fotosoutěže Podkrkonoší 2018. Akce proběhla za finanční podpory Královéhradeckého kraje a partnerů.

 

 

Úvodní slovo si vzal pan Ivan Doležal, předseda spolku Podzvičinsko, který přivítal velké i malé návštěvníky, a všem popřál krásnou sobotu, dobrou zábavu a hlavně příznivý vítr. Zavírání sezony je totiž tradičně spojeno s Drakiádou, které se letos zúčastnilo přes sto registrovaných draků. Dále byly vyhlášeny výsledky Fotosoutěže 2018, výstava byla ke zhlédnutí v salónku Raisovy chaty. V Raisově chatě byly rovněž připraveny výtvarné dílny, kde si děti mohly vyrobit malého draka.
Zavírání turistické sezóny na Zvičině proběhlo ve spolupráci s DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem, s MAS Podchlumí, s Královéhradeckým krajem a se členy spolku Podzvičinsko. Návštěvníci si mohli zakoupit regionální produkty z Podkrkonoší - hořické trubičky, keramiku, preclíky, med a medovinu, mýdla z kozího mléka, kozí sýry nebo pivo. Na místě nechyběl ani stánek s informačními materiály členů Podzvičinska, turisté si mohli odnést letáky a mapy z Podkrkonoší a z celého Královéhradeckého kraje. Nechyběly ani stánky s občerstvením, k poslechu hrála živá hudba.

Krásné počasí, nadprůměrné teploty, příjemný vítr a pohoda přilákaly na Zvičinu rekordní počet návštěvníků. Všem, kteří přišli na Zvičinu pouštět draka nebo si jen tak posedět a relaxovat tímto srdečně děkujeme a těšíme se opět na společné shledání.

DM Podzvičinsko

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad