Radnice města Lázně Bělohrad je mezi nominovanými na Českou cenu za architekturu 2023

11.9.2023

Budova městského úřaduNaše nová radnice v Lázních Bělohradě, navržená týmem architektů re:architekti studio, byla v letošním roce nominovaná na prestižní Českou cenu za architekturu 2023.

 

 

 

Soutěžní přehlídku realizovaných staveb včetně celoročních doprovodných akcí „Česká cena za architekturu“ (ČCA) vyhlašuje Česká komora architektů (www.cka.cz), letos se jedná již o 8. ročník. Celkem je v rámci letošního ročníku nominováno 31 výjimečných projektů. Nominační večer proběhl 27. června 2023. V návaznosti na to 7. září 2023 navštívila město Lázně Bělohrad odborná porota, která budovu společně s autory projektu prohlédla.

Zajímavé informace k samotné stavbě naleznete v následujícím článku oficiálních webových stránek ČCA: Radnice města Lázně Bělohrad a úprava náměstí K.V. Raise - Česká cena za architekturu 2023 (ceskacenazaarchitekturu.cz).
Mimo jiné se v článku dočtete, že jedním z klíčových prvků projektu nové radnice města Lázně Bělohrad a úpravy náměstí K. V. Raise je jeho funkčnost a estetičnost. Zvolené schéma je přehledné, neodděluje jednotlivá pracoviště od sebe a podporuje dojem společné práce. Exteriér budovy je mírně prolamovaná cihelná fasáda, jejíž výraz se mění s pohybem slunce.

Porota České ceny za architekturu bude vybírat z nominovaných děl cca 5 finalistů, přesný počet závisí na uvážení poroty, z nichž jeden obdrží hlavní cenu. Předáno bude také ocenění za výjimečný počin, které uděluje Akademie ČCA ve spolupráci s Grémiem ČCA, a ceny partnerů soutěžní přehlídky potvrzené rovněž Grémiem ČCA.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 9. listopadu 2023 na slavnostním galavečeru.

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad