Slavnostní otevření nového městského úřadu

15.8.2022

Nový městský úřadV neděli 28. srpna od 15 hodin se uskuteční slavnostní otevření nové budovy městského úřadu a zrekonstruované části náměstí K. V. Raise v Lázních Bělohradě.

 

 

 

Program otevře svým prvním vystoupením před novou budovou MěÚ Žesťový soubor města Plzně a po něm v 15.30 hodin proběhne slavnostní zahájení a přestřižení pásky za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka, senátora Tomáše Czernina, technického ředitele firmy Syner s. r. o. Václava Brodského, zástupce architektonické kanceláře re:architekti studio s. r. o. Davida Pavlišty a dalších hostů.

Od 16 do 19.30 hodin budou mít občané, lázeňští hosté a návštěvníci města možnost si nový městský úřad prohlédnout, nejprve za zvuků kytary Víta Heřmana ve vstupní hale budovy. Od 16.30 zazní na pódiu na náměstí K. V. Raise jazzové a swingové melodie v podání skupiny Dolphin Jazz a po ní v 17.30 hodin zahraje před budovou MěÚ opět Žesťový soubor města Plzně.

V 18 hodin vystoupí na pódiu na náměstí K. V. Raise písničkář Miroslav Paleček a v 19.15 do třetice Žesťový soubor města Plzně. Program zakončí ve 20 hodin ohňostroj. V průběhu celého odpoledne budou připraveny zábavné akce pro děti a občerstvení od Sboru dobrovolných hasičů Lázně Bělohrad.

Projekt nové budovy městského úřadu a rekonstrukce části náměstí K. V. Raise zpracovala na základě architektonické soutěže pražská architektonická kancelář re:architekti studio s. r. o. a dodavatelem stavby byla společnost Syner s. r. o. z Liberce.

Finanční náklady stavby činily u nové budovy MěÚ 66.689.180 Kč bez DPH a u náměstí 13.560.418 Kč bez DPH.

Výstavbou nového městského úřadu tak bylo završeno zhruba čtyřicetileté úsilí vedení města a dříve městského národního výboru o vybudování nového úřadu s důstojnějšími podmínkami jak pro práci úředníků, tak pro občany města a další klienty úřadu.

Program slavnostního otevření nového městského úřadu

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad