Zpráva z tisku: Halové mistrovství Podzvičinska mladých hasičů

13.11.2013

SoutěžPoosmé se v hale místního učiliště sešly desítky hasičů, aby bojovaly o titul Halového mistra Podzvičinska. Klání, v němž se závodilo v uzlování, štafetách dvojic a 5 x 40 metrů s překážkami, se do Bělohradu vrátilo po roční pauze.

Kategorii přípravky ovládly pětičlenné hlídky z Nové Paky, Vidochova a Slatin, ve skupině mladších bylo nejúspěšnější trio Hřibojed, Slatin a Holovous. V čele startovního pole starších žáků stanuli mladí požárníci ze Slatin, které následovaly hned tři celky Hřibojed – Choustníkova Hradiště.

Úspěch dorostenců
Slatinští zabodovali také v kategorii dorost+, kde si s velkým náskokem pohlídali celkové vítězství. Medailové posty zde doplnil Miletín a Hřibojedy – Stolín. Závod byl určen také jednotlivcům všech věkových skupin s výjimkou přípravky. Mezi mladšími se nejlépe předvedli Alice Dušková, Šárka Tobiášová a Petr Medlík, ve starších Jan Meduna, Jaroslav Polášek a Veronika Keilová. Z dorostenců a jejich starších kolegů dosáhli nejlepších součtů Vojtěch Fiala, Jakub Vondra a Pavlína Rejmanová. Odměnou třem nejlepším kolektivům byly poháry, oceněno bylo rovněž sedm nejlepších jednotlivců v každé kategorii.

⋌Šárka Jebavá

Zdroj: Jičínský deník