Bezplatné testování antigenními testy na COVID-19 bude možné i v Lázních Bělohradě

22.3.2021

Město Lázně Bělohrad & Safres s. r. o.Město Lázně Bělohrad ve spolupráci se společností SAFRES Group s.r.o. zřídilo testovací centrum pro zjišťování přítomnosti COVID-19. Testování je dobrovolné a pro všechny zájemce se zdravotním pojištěním bezplatné.

 

 

Testovací centrum se nachází v bývalé zubní ordinaci na adrese Prostřední Nová Ves 2, 507 81 Lázně Bělohrad (dům s pečovatelskou službou, naproti ordinaci praktického lékaře).

Testovací centrum nebude v provozu každý den. Mobilní testovací tým se na místo dostaví v předem vyhlášených termínech. V tuto chvíli jsou naplánovány dva termíny, čtvrtek 25. 3. 2021 od 15:00 do 18:00 a pondělí 29. 3. 2021 od 8:00 do 11:00, další budou upřesněny dle zájmu veřejnosti o tuto službu. Na testování se není nutné dopředu objednávat. Mimo tuto dobu se v testovacím centru nebude zdržovat žádný personál, proto je zbytečné na místo chodit. Po vyhodnocení vytíženosti testovacího centra budou domluveny další termín (s největší pravděpodobností se bude testování pravidelně opakovat každé pondělí a středu). Letáky s informací o dalších termínech budou zveřejňovány na úřední desce v sekci upozonění občanům.

Po příchodu do testovacího centra zájemce vyplní papírový souhlas s výkonem, který před testováním odevzdá. Spolu se souhlasem předloží také kartu zdravotní pojišťovny. Odběr je prováděn výtěrem z nosohltanu a výsledek testu je známý do 20 minut od odběru. Testovaný dostane papírové potvrzení o výsledku testu, platné všude tam, kde je vyžadováno. Vzhledem k omezenému prostoru v čekárně, se během čekání na výsledek prosím zdržujte mimo budovu. Do budovy se vracejte až po 20 minutách od provedení testu, kdy vám bude sdělen výsledek a předáno potvrzení.

Odběry provádí kvalifikovaný personál společnosti SAFRES Group s.r.o., která je oprávněným poskytovatelem zdravotních služeb v Královéhradeckém kraji. Antigenní testování je prováděno pomocí testovacích sad splňujících přísné požadavky na přesnost a je plně hrazené ze zdravotního pojištění testovaného. Z bezplatného testování jsou vyloučeny osoby, které se neprokáží kartou zdravotní pojišťovny, v posledních 3 dnech absolvovaly testování hrazené zdravotní pojišťovnou, nebo v posledních 90 dnech absolvovaly pozitivní PCR test na COVID-19.

Prosíme od dodržování předepsaných hygienických opatření. Jedná se především o používání respirátoru o účinnosti KN95/FFP2. Dodržování rozestupů i v budově. V případě že bude vnitřní prostor již zaplněn a nebylo by možné dodržet rozestupy, vyčkejte prosím před budovou.

Ing. Martin Zívr, tajemník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad