Požár stavebnin

16.4.2009
 Stalo se 15.4.2009 - Požár stavebnin v Lázních Bělohradě
Požár stavebnin

Požár skladovacích hal v areálu Stavebnin Mádle likvidovali 15. dubna 2009 večer hasiči v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Poplach byl vyhlášen v 18:52, první jednotka sboru dobrovolných hasičů Lázně Bělohrad dorazila na místo po 9 minutách. Na místo dále přijeli profesionální hasiči z Nové Paky, Hořic a Jičína, dobrovolní hasiči z Dolní a Horní Nové Vsi, Miletína, Mlázovic, Hořic a Nové Paky. Požár byl takového rozsahu, že musel být vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo se sjelo celkem šestnáct zásahových vozidel.

2 haly o rozměrech zhruba 30x6 a 15x6 metrů byly z větší části v plamenech. Uvnitř hořel stavební a izolační materiál (převážně polystyren). Objekty byl ocelové konstrukce obložené vlnitým plechem a část jedné haly byla zděná. Ocelové konstrukce byly úplně zničeny. Plameny se rozšířily také na dřevěný přístřešek u objektu, který zničily. Hasiči se kromě samotného hašení požáru zaměřili i na okolní objekty, které ochlazovali a chránili před plameny, přesto byla poničena garáž u sousedního obytného domu. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 19:35 hodin. Po celou dobu museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Na místo byl přivolán starosta Lázní Bělohrad a také pracovník odboru životního prostředí. Hustý kouř se naštěstí kvůli příznivým povětrnostním podmínkám nešířil do centra města. Požár se podařilo uhasit ve 21:39 hodin, dohašovací a likvidační práce ukončila JSDH Lázně Bělohrad v 9:00 následujícího dne.

Hmotná škoda na hale a uskladněném materiálu byla majitelem odhadnuta na 4 miliony korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření vyšetřovatelů hasičů a Policie ČR. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Za MHS LB Milan Kluz s použitím údajů HZS HK.

Sledujte také reportáž na TN.cz

 
zpětMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad