Městský hasičský sbor Lázně Bělohrad získal ozónový generátor

29.4.2020

Ozónový generátorSboru dobrovolných hasičů se díky včasné reakci a štědré nabídce Nadace ČEZ podařilo získat ozónový generátor. Tento pokročilý čistič vzduchu s vysoce výkonnou oxidací získali v rámci vypsaného grantu Krizová pomoc 2020.

 

 

Grant mohli využít žadatelé k získání prostředků pro boj s koronavirem, tedy například 3D tiskárny, šicí stroje nebo dezinfekční zařízení, jakým je právě ozónový generátor WHITE 10 000. Tento generátor má vysoký výkon k pokrytí i středně velkých prostor (restaurace, hotely, ordinace lékařů, interiéry vozů IZS či pečovatelských nebo jiných sociálních služeb), používá se k odstranění virů (včetně koronavirů), plísní nebo choroboplodných zárodků. Čištění ozónem je plně ekologická metoda nezatěžující životní prostředí a nezanechávající žádné zdraví škodlivé substance.
Celý sbor bělohradských dobrovolných hasičů by tak rád poděkoval Nadaci ČEZ za tuto aktivitu, díky které je nyní sbor připraven na boj s případnými dalšími epidemiemi, pandemiemi či jinými akutními situacemi, při kterých by tento ozonový generátor mohl být použit.

za SDH Lázně Bělohrad Luboš Stárek, velitel

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad