Rekonstrukce silnice II/501 Svatojanský Újezd – Choteč – Lužany – Špice

2.7.2014

Rozbitá silniceV poslední době dostáváme často dotazy na termín rekonstrukce silnice II/501 v úseku odbočka na Svatojanský Újezd – Choteč – Lužany – Špice. Tento projekt za zhruba 64 miliony Kč předložil Královéhradecký kraj jako investor do 35. Výzvy ROP Severovýchod pro oblast silniční infrastruktury.

 

Projekt byl schválen, ale nebyl pokryt finanční alokací. Zastupitelstvo kraje rozhodlo na svém zasedání 23. června 2014 investiční akci zahájit a použít finanční prostředky, které byly zastupitelstvem kraje v březnu vyčleněny na krytí některých projektů.

Předpokládá se, že ROP Severovýchod bude postupně uvolňovat úspory z dokončených zakázek a nevyčerpané prostředky do Výzvy č. 35. Termín realizace akce je dle smlouvy o dílo se zhotovitelem 7.7.2014 – 5.7.2015. Rada města se bude tento týden vyjadřovat k objízdné trase pro nákladní dopravu v termínu 14.7.2014 až 9.11.2014, která by měla vést z Úlibic do Hořic a do Lázní Bělohradu a zpět na Jičín z Lázní Bělohradu přes Bělou u Pecky do Nové Paky a na Špici.

V návaznosti na tento projekt řeší Královéhradecký kraj také rekonstrukci silnice II/501 v úseku konec Kotykovy aleje – železniční přejezd Lázně Bělohrad. Zde se zpracovává projektová dokumentace a kraj by měl opět požádat o dotaci z fondů EU. Termín realizace zatím není znám, rekonstrukce ale bude náročná na stanovení objízdných tras.

Ing. Pavel Šubr, starosta
 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad