Reportáž: Podkrkonošský maraton 2015

11.8.2015

Podkrkonošský maraton 2015Lázeňské městečko Lázně Bělohrad na Jičínsku se v sobotu 1. srpna stalo rájem cyklistů. Konal se tu další ročník Podkrkonošského maratonu. 820 závodníků se postavilo na start obou připravených tratí. Nejprve v 10 hodin odstartoval závod na 90 km. Závodníci po úvodním kolečku, které vedlo městem, vyrazili na náročnou trať s převýšením 1850 m.

O půl hodiny později startovali účastníci na trasu dlouhou 50 km s převýšením 740 m. Opět kolečko městem a pak už se peloton vydal na Byšička a do krásného okolí lázeňského města. Po asi hodině a čtvrt byli vedoucí závodníci z devadesátky na Zvičině. Už tady s poměrně velkým náskokem byla dvojice, kterou tvořil Aleš Strnad s číslem 153 a s trojkou jedoucí Tomáš Vagentknecht. Na dalších místech pak jel Petr Adámek 21, Pavel Gonda 147 a Ondřej Mikule 11. V Miletínských lázních byla na čele opět dvojice Tomáš Vagentknecht a Aleš Strnad. Za nimi pak Petr Adámek 21, Tomáš Brendl 13, Petr Dobrý 5 a Pavel Gonda 147. A zatím co devadesátkáři byli zhruba v polovině trati, padasátkáři po zdolání brodu v Lánech, kde letos mnoho vody nebylo, měli už jen pár kilometrů do cíle v zámeckém parku. Padesátikilometrovou trať nejlépe zvládl Tomáš Berger a stačila mu na to jedna hodina, 47 minut a 32 vteřin. Druhé místo obsadil František Vagentknecht a třetí dojel Milan Černý. V čase 3 hodiny, 33 minut a 20 vteřin pokořil 90ti kilometrovou trať Aleš Strnad před Tomášem Vagentknechtem a Pavlem Gondou. Kompletní výsledky najdete na stránkách www.podkrkonosskymaraton.cz.

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četl: Oldřich Havlíček