Zpráva z tisku: Radost pro bělohradské děti za 1,5 milionu korun

19.11.2015

Školka - hřištěRadost a nové zážitky budou mít rozhodně děti z Bělohradské mateřské školy, kterým za zařízením vznikla nová zahrada s přírodními prvky. Dětská radost se nedá změřit penězi, úsilí bělohradské radnice ano. Ta totiž k záměru využila devadesátiprocentní dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR.

 

Z jedna a půl milionové investice tak uhradí zhruba 150 tisíc korun. Montáž všech prvků nového přírodního hřiště na zahradě mateřské školy byla dokončena začátkem listopadu, v pondělí si novinku prohlédla veřejnost.

Kromě klasických herních prvků jakými jsou kolotoče či skluzavky nalezneme v prostorách zahrady i novinky, zaměřené na seznamování dětí s přírodou. Jedná se například o „hmyzí hotel", „smyslový chodník" či „vodní prvky". Pro děti tu vznikla i nová pískoviště a venkovní domečky. Všechny soustavy jsou z akátového nebo dubového dřeva, které zaručuje dlouhou životnost. Na zahradě byl navíc vybudován i nový chodník ze zámkové dlažby.

„Hřiště jsme chtěli renovovat prostřednictvím dotace už před dvěma roky. Tehdy zvítězil názor, že je to zbytečné. Nyní byl impulzem požadavek ředitelky školky, která zastupitelstvo města požádala o tři sta tisíc korun na doplnění prvků dětského hřiště. To už jsme věděli o dotačním programu s devadesátiprocentní subvencí. Okamžitě jsme nechali zpracovat projekt a v březnu podali žádost. Už v červnu jsme se dozvěděli, že jsme byli úspěšní," popisuje realizaci starosta města Pavel Šubr.

Na základě výběrového řízení získala zakázku písecká firma Hřiště pod květinou, která má s výstavbou přírodních hřišť bohaté zkušenosti.

„Byli jsme s firmou velice spokojeni, práce předala v předstihu. Kvůli zatravnění plochy zahrady, které proběhne až na jaře, otevřeme hřiště v květnu," doplňuje starosta. Ředitelka mateřské školy Jana Feixová je s výsledkem spokojena.

„Skvělá věc, těšíme se na jaro, až budeme moci zahradu využívat. Jsme městu za tuto investici vděčni, navíc plně zapadá do našeho školního projektu Rok v přírodě," konstatuje šéfová. Zahrada plně splňuje požadavky provozovatele, který měl možnost promluvit jak do umístění pískovišť a herních prvků, tak si některé i sám navrhl.
včera 13:15

Autor: Iva Kovářová

Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad