Zpráva z tisku: Slavnosti jablek, cibule i muziky v Lázních Bělohradě

8.10.2014

Slavnosti jablek a cibulePoprvé se v Bělohradě uskutečnily slavnosti jablek a cibule. Akci přálo nejen počasí, ale těšila se i přízni návštěvníků. Ty v zámeckém parku přivítala v sobotu dopoledne dechová hudba Javorka.

 

 

V průběhu koncertu se pak představily mažoretky (mistryně světa Nora Kordíková a její sestra Valerie). Na příchozí čekala spousta stánků, ve kterých si mohli zakoupit něco dobrého na zub nebo do zahrádky či sobě pro radost. Prodávaly se tu stromky, květiny, jablečné pivo, domácí štrůdl, cibulačka, bramboráky, opékané cibulové kroužky, topinky, trdelníky, bělohradské preclíky i čerstvý mošt .

Pro děti byla připravena dětská dílna, skákací hrad a pohladit si mohly i živou kozu. Kdo měl odvahu, mohl se na ni i svézt. Odpoledne uvedl LS BODI Jaroměř loutkové divadelní představení, pokračovala dětská diskotéka s klaunem a soutěžemi, koncert skupiny Beatles Veteran Club Jičín a vystoupení uzavřely bělohradské kapely Selhání Systému a Betonovej Septik.

Příchozí mohli navštívit i zahrádkářskou výstavu v Památníku K. V. Raise. „Byli jsme spokojeni jak s návštěvností, tak s prezentací stánků. Jablíčka se tu prodávala čerstvě natrhaná," říká k akci Ladislav Stuchlík, jeden z hlavních pořadatelů.

Autor: Iva Kovářová

Zdroj: Jičínský deník

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad