Představení šéfredaktora Bělohradských listů

11.4.2024

Bělohradské listyDobrý den vážení obyvatelé Lázní Bělohrad. Jmenuji se Tomáš Kašpar. Usnesením Rady města Lázně Bělohrad č. 34/16/2024/RM ze dne 21. 3. 2024 jsem byl schválen do funkce šéfredaktora Bělohradských listů a bylo mi uděleno pověření k vedení redakční rady a k přípravě obsahové části Bělohradských listů.

 

 

Nejsem novinář, ani jsem ve své předchozí kariéře nikdy neměl s žurnalistikou nic do činění. Neberu to však jako nevýhodu, možná naopak. Byl bych rád, aby byly Bělohradské listy od lidí pro lidi. Nejsem ani bělohradský rodák, pocházím z Hradce Králové. Ale tento kraj jsem si zamiloval už jako dítě a jsem moc hrdý na to, že jsem se zde nyní mohl natrvalo usadit. I tento můj zdánlivý hendikep se nakonec může ukázat být výhodou, protože i krizová a citlivá témata mohu řešit s nadhledem, nestranně a nezaujatě.

Pozici šéfredaktora přebírám po mém předchůdci, který začal letošní první číslo Bělohradských listů připravovat, ale jeho přípravu bohužel nedovedl k úspěšnému konci. Situace není jednoduchá, naskočil jsem do jedoucího vlaku, který byl navíc poloprázdný. Spolu s redakcí a městským kulturním střediskem Lázní Bělohrad v těchto dnech intenzivně pracujeme na tom, aby se první letošní číslo Bělohradských listů podařilo vydat na přelomu měsíců duben a květen.

O definitivní podobě redakční rady Bělohradských listů se stále jedná. Proto Vám ji představím později, za což se omlouvám.

V naší redakční činnosti chceme navázat na více než dvacetiletou historii Bělohradských listů, stejně jako na téměř sto let starý odkaz bělohradského lázeňského periodika a nedopustit přerušení této dlouhé tradice. Práce minulé funkční redakce si velmi vážíme a je nám velkým vzorem. S velkým respektem přijímáme zodpovědnost z tohoto závazku plynoucí. Vysoko nasazenou laťku překonat nelze, budeme se však snažit její úrovni alespoň přiblížit a možná vnést do obsahu trochu svěžího vánku. V rámci tohoto osvěžení chystáme i několik novinek, z nichž jednou by, poprvé v historii Bělohradských listů, měla být i určitá online forma časopisu.

Rád bych využil této příležitosti, abych požádal v první řadě členy minulé redakční rady, kteří budou mít vůli s námi komunikovat, ale i všechny ochotné bělohraďáky o budoucí spolupráci ve prospěch našeho krásného města.

Na závěr bych chtěl podotknout, že redakční činnost děláme jako ne příliš dobře honorovanou volnočasovou aktivitu. Jedním dechem však dodávám, že to nikdo z nás nedělá pro finanční zisk. Pokud by tomu tak bylo, nečetli byste teď tyto moje řádky.

Členové redakce budou ke komunikaci používat staronovou e-mailovou adresu belohradske-listy@lazne-belohrad.cz.

Na tuto adresu nám můžete posílat své náměty, příspěvky, komentáře, nebo připomínky a já Vám za celou redakci slibuji, že všechny přečteme, a pokud to bude alespoň trochu v našich silách, tak na každý odpovíme.

Tomáš Kašpar

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad