Program Nová zelená úsporám Light se rozšiřuje o další aktivitu - solární ohřev teplé vody

9.5.2023

Nová zelená úsporámProgram Nová zelená úsporám Light určená pro seniory a rodiny, které pobírají příspěvek na bydlení a zároveň vlastní nebo spoluvlastní rodinný domek, mají v něm trvalé bydliště (v případě seniorů musí rodinný domek obývat pouze senioři) se od 2. 5. 2023 rozšiřuje o další aktivitu - solární ohřev teplé vody.

 

 

Dotaci na solární termický nebo solární fotovoltaický ohřev vody lze získat ve výši 90 000 Kč. Žádat mohou i ti, co již žádali v první výzvě na výměnu oken či zateplení (150 000 Kč). Instalace podporovaných solárních ohřevů musí být provedena dodavatelem s oprávněními dle §10 d zákona 406/2000 Sb. Všechny podrobné informace se dočtete na webu Nová zelená úsporám.

Zájemcům o solární ohřev vody doporučujeme nejdříve kontaktovat specializovanou firmu, která jim doporučí nejvhodnější zařízení pro jejich rodinný domek. Poté mohou kontaktovat místní akční skupinu (MAS), která jim vyhotoví odborný posudek a pomůže jim s podáním žádosti na Státní fond životního prostředí (SFŽP). Žádost se podává opět elektronicky v systému AIS SFŽP, do kterého se žadatel přihlašuje prostřednictvím elektronické identity občana či elektronického OP.

Tato nová aktivita v programu Nová zelená úsporám Light je velmi výhodná pro seniory a rodiny, kteří chtějí ušetřit na nákladech za ohřev teplé vody a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Pokud máte zájem o tuto podporu, neváhejte se obrátit na specializovanou firmu a následně na MAS.

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad