Reportáž: Nová kniha Jiřího Sehnala „Kde končí cesty“

10.9.2021

Kde končí cesty„Na počátku nebylo nic. - NIC. Slovo, které často vyslovujeme, aniž bychom přemýšleli o jeho významu. Pro NIC není souznačného slova, protože každé slovo má své osobité významové pozadí, svou skrytou moc".

 

 

Reportáž ke shlédnutí na webu www.nasetelevize.cz

Těmito slovy začíná nová kniha spisovatele Jiřího Sehnala „Kde končí cesty". Jiří Sehnal se narodil na Slovensku jako Willi Ruf, údajně v říjnu 1944, od roku 1945 žije v Lázních Bělohradě. Vystudoval sochařskou školu v Hořicích, působil jako výtvarník, grafik, redaktor nebo řidič nákladního auta. Dnes se kromě literatury zabývá také sochařstvím. Na závěr ještě úryvek z doslovu Evy Žočkové.

„Máme v rukou spisovatelovu knihu Kde končí cesty - mozaiku událostí, zážitků, pocitů a názorů. Vykouzlí nám úsměv na rtech, rozesměje nás, někdy naopak sevře hruď. Při jejím čtení se stáváme svědky setkání s významnými osobnostmi, událostí na pozadí politických změn, různých životních peripetií, při kterých poznáváme pana Sehnala a jeho lásku k přírodě, člověku, vlasti, dobru a k pravdě".

Knihu Jiřího Sehnala „Kde končí cesty" můžete zakoupit například v Cestovní kanceláři Hoška Tour v Lázních Bělohradě.

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, redaktorka: Jitka Sochorová, úryvky z knihy četla: Nikola Birklenová

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad