Mistr Evropy besedoval v bělohradské knihovně

21.11.2018

Václav FejfarV úterý 20. listopadu se v podvečer v příjemném prostředí Městské knihovny v Lázních Bělohradě uskutečnila beseda spojená s autogramiádou s pětinásobným Mistrem Evropy v autokrosu Václavem Fejfarem.

 

 

Více jak dvouhodinové povídání přineslo vedle zajímavostí z prostředí automobilového sportu i nevšední zážitky, které jednoho z nejlepších autokrosařů historie potkaly během jeho více jak čtyřicetileté kariéry.

V zaplněném sále knihovny byly vystaveny i letošní poháry, které Václav Fejfar vybojoval v deseti závodech Mistrovství Evropy, když sedm z nich vyhrál, dvakrát dojel druhý a jednou třetí. Nechyběla ani trofej za zisk titulu evropského šampióna, prestižní ocenění Zlatý volant nebo bezpečnostní přilba se zádržným systémem Hans a součásti nehořlavého oblečení.

Přítomní se dozvěděli řadu informací o soupeřích, o evropských závodních tratích, o přípravách závodního speciálu, o nezbytné spolupráci týmu, který se spolupodílí na výrazných mezinárodních úspěších lužanského závodníka. O tom, jak „chutná vítězství", ale také tom, jaké má jezdec pocity při fatální havárii, které jsou součástí tohoto krásného, ale částečně rizikového sportu. Poutavé vyprávění bylo provázeno i sestřihem reportáží ze závodů, včetně on boardů ze závodního vozu. Podpisy na plakátu nebo fotografii pak byly pro účastníky besedy třešničkou na dortu z vydařené akce.

Pavel Vydra

Foto: Václav Fejfar vybojoval letos pátý evropský titul v autokrosu
Autor fotografií: Petr Laušman (více fotografií na https://www.zonerama.com/lausman/Album/4845784)

zpětMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad