Základní škola K.V.Raise

Zpět

Základní škola K.V.Raise

Základní škola K.V. Raise Lázně Bělohrad je jediná základní škola ve městě. Po rozsáhlé rekonstrukci v letech 2002 – 2006 patří ke stavebním dominantám města. Školu navštěvuje 380 žáků, součástí školy je školní jídelna a školní družina. Škola je příspěvkovou organizací Města Lázně Bělohrad. Zaměstnává 40 zaměstnanců, z toho 27 pedagogických pracovníků.
Vzdělávání žáků je realizováno podle  Školního vzdělávacího programu Základní školy K.V.Raise Lázně Bělohrad „Vzdělávání pro život“.
Z historie : základní škola - histor.
1659 – první písemná zmínka o bělohradské škole
1791 – původní škola zbourána vystavěna nová dřevěná školní budova s více místnostmi
1875 – dřevěná školní budova nahrazena zděnou jednopatrovou budovou
1910 – rozšíření školy a další patro
1973 – z důvodu přeplněnosti školy („silné ročníky“) postavena montovaná budova v prostoru za hlavní školní budovou
1991 – přístavba nové části školy, změněna celková vnitřní dispozice školy, školní budova získává tvar písmene L
2002 – 2006 – rekonstrukce a modernizace budovy (přístavba jednoho patra a sedlové střechy na nové části školy, zateplení, vnitřní modernizace, bezbariérové přístupy, vybudování školního sportoviště v prostoru za školou), montovaná „školička“ určena k demolici

Významní žáci :
Karel Václav Rais – spisovatel
Karel Moor – hudební skladatel
Prof. Emil Buchar - astrofyzik
František Skořepa – cestovatel, spisovatel, námořník

Na škole působili spisovatelé Leontýna Mašínová a Stanislav Rudolf.

Škola patří svým materiálním zázemím mezi nejlépe vybavené školy Královéhradeckého kraje. Kromě dvou moderních počítačových učeben a multimediální učebny s interaktivní tabulí  je na škole jazyková laboratoř, aula s kapacitou 160 diváků, nová učebna fyziky a chemie, herna pro žáky a žákovská klubovna pro volný čas žáků. Škola má k dispozici vlastní tělocvičnu, pro žáky druhého stupně je pronajímána sportovní hala sousedního SOU. V jarních a podzimních měsících škola využívá školní atletický stadion v prostoru za školou.

Základní škola

Bližší informace na www.zslb.cz.

 

Články


25.6.2019

Reportáž: Pasování prvňáků na čtenáře

PasováníPrvňáci ze základní školy K. V. Raise v Lázních Bělohradě zažili velkou událost v úterý 11. června v aule školy. Od 16 hodin proběhlo pasování žáků 1. A na čtenáře. O zhruba půl hodiny později přišli na řadu i žáci z 1. B.

celý článek

25.6.2019

Reportáž: Zahradní slavnost

Zahradní slavnostV úterý 18. června se v Lázních Bělohradě konala Zahradní slavnost, kterou připravila Základní škola K. V. Raise a Bělohradská mateřská škola. Slavnost se konala v Zámeckém parku od 16 hodin. Jednotlivé třídy si připravily pásmo písniček, tanců a scének. Pro diváky, kterých přišlo opravdu hodně, bylo připravené i bohaté občerstvení.

celý článek

29.8.2018

Děti o něco bezpečněji do školy

Nový chodník u základní školyNa základě požadavku školské rady a ředitele základní školy Ing. Jaroslava Jiráska, jsme u základní školy vyhotovili nový chodník podél budovy z ulice Komenského, aby měly naše děti lepší cestu do školy a nemusely tak chodit mezi projíždějícími vozidly po komunikaci u parkoviště vozidel.

celý článek

23.11.2017

Reportáž: Slavnostní otevření přírodovědné učebny na ZŠ K. V. Raise

Přírodovědná učebnaV úterý 14. listopadu proběhla na základní škole K. V. Raise v Lázních Bělohradě malá ale pro školu důležitá slavnost. Šlo o oficiální otevření Experimentálního pracoviště pro přírodovědné předměty. Výraznou část prostředků škola získala od Lesů ČR.

celý článek

23.11.2017

Zpráva z tisku: Školáci mají nový prostor pro experimenty a bádání

Přírodovědná učebnaV místní základní škole slavnostně otevřeli novou učebnu pro přírodovědné předměty.

celý článek

8.7.2016

Reportáž - Rozloučení s deváťáky 2016

Rozloučení s deváťákyKaždým rokem v období před prázdninami, dochází k loučení žáků devátých tříd se svou školou a učiteli, kteří je po několik let připravovali pro vstup do života. K jednomu takovému loučení došlo i na Základní škole K. V. Raise v Lázních Bělohradě. Ve středu 29. června patřila aula školy žákům devátých tříd, jejich rodičům a příbuzným.

celý článek

11.6.2014

Reportáž: Den otevřených dveří na ZŠ K. V. Raise

ZŠLBTanečním vystoupením dětí na dvoře základní školy Karla Václava Raise v Lázních Bělohradě začalo odpoledne, kdy každý, kdo měl zájem, mohl navštívit školu a seznámit se nejen s její vybaveností. Den otevřených dveří se uskutečnil v pátek 6. června od 14 hodin.  
celý článek

17.3.2014

Zpráva z tisku: Žákovský parlament Křečci LB v bělohradské ZŠ

Žákovský parlament funguje na Základní škole Karla Václava Raise již několik let. Třetím rokem vystupují pod názvem „Křečci LB" a starají se o organizaci akcí pro své spolužáky.
celý článek

strana: 1 | 2


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad