Slovo starosty k 5 týdnům od vyhlášení nouzového stavu

20.4.2020

Městský úřadVážení spoluobčané, dnes, 20. dubna 2020, uplynulo 5 týdnů od vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s šířením koronaviru. Děkuji vám, že respektujete a dodržujete všechna opatření vydaná vládou, Ústředním krizovým štábem nebo jednotlivými ministerstvy.

 

 

 

Videoreportáž k 5 týdnům od vyhlášení nouzového stavu na webu www.nasetelevize.cz

Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří nám pomáhají zvládat složitou situaci. Jde o ženy, které ušily velké množství roušek. Dále o všechny, kteří pracují v přímém kontaktu s lidmi, o prodavače, lékaře, pracovnice pečovatelské služby atd. Jmenovitě bych chtěl poděkovat Tomáši Tůmovi a Matěji Jiřičkovi, kteří vyrábějí a rozdávají obličejové štíty, řediteli firmy Freundenberg Dušanu Svítilovi, který pro město zajistil 1.500 ks respirátorů FFP2, tajemníkovi MěÚ Karlu Nohejlovi, který obstaral 150 litrů dezinfekce, a místostarostovi Antonínu Schánilcovi za organizování distribuce ochranných pomůcek. Děkuji také všem, kteří ostatním pomáhají nezištně a o kterých třeba ani nevíme.

Pokusím se odpovědět na vaše nejčastější dotazy. Ptáte se, kdy budeme mít otevřený městský úřad. Od dnešního dne je otevřen ve větším rozsahu, ale chtěl bych vás požádat, abyste řešili jen nezbytné záležitosti a nejprve nás kontaktovali telefonicky, prostřednictvím datové schránky nebo e-mailu. Otevřený je i sběrný dvůr, který jsme museli mít na základě rozhodnutí vlády také nějakou dobu uzavřený.

Dále se ptáte, zda město bude občanům rozdávat respirátory nebo dezinfekci. Respirátory FFP2, obličejové štíty a dezinfekci dodáváme především lékařům, prodavačům nebo pečovatelkám. Pokud víte o někom, kdo tyto ochranné pomůcky potřebuje, dejte nám vědět a dodáme mu je. Respirátory FFP2 jsou účinné cca 6 hodin, takže pro všechny občany města bychom jich museli mít desetitisíce. Běžně dostačují textilní roušky, které pravidelně vyvařujte, a dodržování hygienických zásad, především časté mytí rukou mýdlem. Zmiňované ochranné pomůcky chceme mít připraveny pro školy po jejich otevření, případně pro další pracoviště.

Jsem rád, že je již umožněno individuální sportování bez roušek, a že vás hodně v přírodě kolem Bělohradu potkávám. Zkuste se i vy ostatní jít třeba projít. Používejte ale i při procházkách při potkávání roušky. Připravujeme pro vás novou naučnou stezku vedoucí přes Brtev, dále Kamennou Hůrou, Horní a Prostřední Novou Vsí zpět do Bělohradu. I když není ještě úplně dokončena, informační tabule jsou již na svých místech a můžete si ji projít. Tento pátek vyjdou Bělohradské listy, v nichž si připomeneme blížící se 75. výročí ukončení druhé světové války a mnoho dalších událostí. Naplánované kulturní akce (Zahájení lázeňské sezóny, Mezinárodní folklorní festival i Strašidelnou Bažantnici) jsme však museli zrušit.

Na závěr bych vás chtěl požádat, abyste nadále pomáhali seniorům, kteří jsou v souvislosti s koronavirem nejohroženější skupinou. Pokud víte o někom, kdo by potřeboval pomoc města nebo naší pečovatelské služby, neváhejte a obraťte se na nás.

Vážení spoluobčané, přeji vám hlavně hodně zdraví a jsem přesvědčen, že společně svým zodpovědným chováním současnou složitou situaci zvládneme.

Ing. Pavel Šubr - starosta města

V Lázních Bělohradě 20. dubna 2020

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad