Sportovní den mládeže s TAJV v Lázních Bělohradě

22.6.2022

Sportovní den mládeže s TAJV v Lázních Bělohradě2. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Lázních Bělohradě byl zrealizován ve středu 8.6.2022 v dopoledních hodinách na venkovním multifunkčním sportovišti ZŠ. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Vybraných 50 žáků a žákyň vytvořilo celkem 10 smíšených týmů, které se na hřišti utkaly ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Nejlepší tým postoupil do závěrečného finále, kde na jeho členy čekal rozstřel o tři postupová místa. Z vítězství se nakonec zaslouženě radovali Lukáš Zahradník, Denis Podolský a Anastázie Josefína Bekerová. Finalisté semifinálového turnaje v Lázních Bělohradě získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.12. - 4.12.2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Lázně Bělohrad a Královéhradecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr. Petra Gazdíka.

Sportovní den mládeže s TAJV v Lázních Bělohradě byl zrealizován za podpory Města Lázně Bělohrad, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a partnerů projektu.