Starostka odpovídá: Co říkáte na zhoršující se bezpečnost ve městě?

5.4.2023

Policie ČRPoté, co byl v Bělohradě přepaden vietnamský obchodník a posléze v Javorce plavaly kontejnery pro komunální odpad, se na internetu objevila diskuse o tom, zda je naše město ještě vůbec pro život bezpečné...Vaše obavy naprosto chápu, žijeme pod palbou negativních zpráv a pokud se tyto informace navíc objeví na území našeho městečka, na pocitu bezpečí a pohody to nepřidá.

 

Možná Vás ale uklidní, že dle údajů Policie ČR, je město Lázně Bělohrad v rámci celého teritoria královéhradeckého kraje jedno z nejbezpečnějších. Níže přikládám pro kontrolu zprávu o bezpečnostní situaci města Lázně Bělohrad, ze které jasně vyplývá, že kriminalita na našem území naopak výrazně klesá. V roce 2011 bylo evidováno 66 trestných činů, v roce 2022 jich bylo „pouze" 25. Výrazný nárůst je naopak ve věcech porušení zákona v přestupkové rovině, což je ve velké míře zapříčiněno porušováním dopravních předpisů.

Abych vše uvedla na pravou míru - kontejner u zámeckého parku nebyl zapálen úmyslně, jednalo se o nedbalost. V případě kontejnerů v Javorce šlo vyloženě o vandalismus, o nápravě škody již město s vandalem jednalo. Případ přepadení vietnamského obchodníka je stále v šetření Policie ČR.

Ráda bych Vás závěrem poprosila o součinnost - v případě, že budete svědky nějaké trestné činnosti, kontaktujte ihned Policii ČR, případně naše hlídky bezpečnostní agentury. Po diskusi s Policií ČR mnohdy lidé, možná ze strachu, možná z lhostejnosti, Policii ČR nekontaktují. Šance, že viník bude dopad, se tím značně snižují.

Alena Kuželová, starostka

 

ZPRÁVA O BEZPEČNOSTNÍ SITUACI MĚSTA LÁZNĚ BĚLOHRAD - stručný souhrn

Situace let devadesátých a přelom milénia
Zde ještě nebyla elektronická evidence, ale z dostupných materiálů, bylo v rámci OOP Nová Paka evidováno ročně kolem 450 trestných činů a přibližně stejné množství přestupků. V Lázních Bělohradě a jeho přilehlých obcích bylo evidováno mezi 100-120 trestných činů a kolem 100 různých přestupků.

Rok 2011
Evidováno celkem 66 trestných činů a 133 přestupků, z čehož 83 v dopravě, tedy dopravní nehody a na úseku BESIP.

Rok 2022
Evidováno celkem 402 událostí, které se udály v teritoriu Lázní Bělohradu a přilehlých obcí. Z toho 25 trestných činů, 363 přestupků a 14 dalších věcí, které nebyly trestné činy, ani přestupky. U přestupků pak bylo z celkového počtu 312 v dopravě, tedy dopravní nehody, řízení pod vlivem alkoholu a OPL a dále běžné přestupky na úseku BESIP.

Rok 2023 doposud
Prozatím do 14.2.2023 evidováno celkem 39 věcí. 7 trestných činů, 29 přestupků a 3 další jiné události.

Jan Pavlásek, policista OOP Nová Paka

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad