Využijte kotlíkové dotace na výměnu starých kotlů na pevná paliva

10.5.2024

Ilustrační obrázekOd 1. září 2024 vstupuje v platnost zákaz provozu kotlů na pevná paliva emisních tříd 1 a 2 a bez stanovené třídy.

 

 

 

Královéhradecký kraj vyhlásil další výzvu pro předkládání žádostí o kotlíkové dotace. Dotační program je zaměřen na výměny starých kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním nesplňujících 3. nebo vyšší emisní třídu, pro které od 1. září 2024 vstupuje v platnost zákaz jejich provozu.

Finanční podpora se vztahuje na pořízení tepelného čerpadla (s maximální výši dotace 180 000 Kč) nebo kotle na biomasu (s maximální výši dotace 130 000 Kč). Vlastníci určených typů nemovitostí tak mají poslední možnost požádat o dotaci na výměnu nevyhovujícího zdroje vytápění. Příjem žádostí bude ukončen 31. 8. 2024 ve 12 hodin.

Žadatel zároveň musí splnit podmínku tzv. nízkopříjmové domácnosti, za kterou je považována taková domácnost, ve které všichni členové pobírají starobní důchod nebo invalidní důchod třetího stupně nebo žadatel či další osoba z domácnosti pobírá příspěvek na bydlení.

Veškeré dostupné informace jsou rovněž k dispozici na infolince 722 960 675 (v pracovní dny od 8 do 16 hod), na e-mailu: kotlikovedotace@kr-kralovehradecky.cz  nebo na webových stránkách https://kotliky.khk.cz.

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad