Výzva starosty č. 2 ke krizové situaci

19.3.2020

Městský úřadVážení spoluobčané, děkuji vám, že respektujete a dodržujete opatření vlády České republiky vydaná v souvislosti s bojem proti šíření koronaviru.

 

 

 

Od dnešního dne platí další dvě opatření. Prvním z nich je povinnost nosit na veřejných prostranstvích roušky nebo mít alespoň zakrytá ústa a nos. Prosím vás, abyste dodržovali i toto opatření. Roušky se pro vás snažíme zajistit a můžete si je vyzvednout v lékárně, u pracovnic pečovatelské služby nebo na městském úřadě. Děkuji všem, kteří pomáhají. Jde především o ženy, které se pustily doma do šití roušek, a všechny další, kteří se podílejí na jejich výrobě a distribuci.

Druhým opatřením je rozhodnutí vlády, že v prodejnách potravin mohou v čase od 7 do 9 hodin nakupovat pouze senioři nad 65 let. Dodržujte i toto opatření, neboť senioři nad 65 let jsou v dnešní době nejrizikovější skupinou. A znovu všechny seniory vyzývám, aby zbytečně nevycházeli ze svých domovů. Pokud nikoho nemají, tak jim město zajistí nákupy, léky atd. Stačí zavolat starostovi na 603 295 339 nebo místostarostovi na 603 163 360.

Některé restaurace nabízejí dovoz obědů. Jde o lázně (telefon 493 767 100), restauraci Na Mostě (telefon 774 793 204) a restauraci U Sehnalů (telefon 731 511 087). Můžete tedy využít i této nabídky.
Měl jsem také hodně dotazů, zda do města nemůže přijet třeba klient lázní z oblasti s rozšířeným výskytem nemoci. Od zítřka platí nařízení ministerstva zdravotnictví, že lázně nesmějí přijímat nové pacienty.

A znovu opakuji, že městský úřad je uzavřen. Nedělejte si ale starosti s placením různých poplatků. Platnost známek na popelnice jsme prodloužili do konce června 2020 a placení ostatních poplatků nespěchá.

Děkuji ještě jednou všem, kteří se podílejí na snaze zabránit šíření koronaviru a věřím, že se nám to důsledným dodržováním všech opatření podaří.

Videovýzva starosty č. 2 ke krizové situaci

Ing. Pavel Šubr, starosta města

V Lázních Bělohradě 19. března 2020

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad