Výzva starosty ke krizové situaci

17.3.2020

Městský úřadVážení spoluobčané, od včerejšího dne (pondělí 16. března) platí Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření - zákazu volného pohybu osob. Na základě tohoto usnesení přijalo město Lázně Bělohrad opatření, která jsme zveřejnili na webových stránkách, úřední desce, plakátovacích plochách a facebooku města.

 

 

Přesto jsem během dne viděl chodit po městě hodně lidí a hlavně seniorů. Vyzývám proto především všechny seniory, aby pokud nezbytně nemusejí, nevycházeli ze svých domovů. O zajištění nákupů, léků atd. požádejte své příbuzné, známé nebo sousedy. Pokud nikoho nemáte, zavolejte mně (603 295 339) nebo místostarostovi p. Schánilcovi (603 163 360) a nákupy, léky, případně dovoz obědů vám zajistíme.

Děkuji všem, kteří nám nabídli svoji pomoc právě při zajištění potřeb seniorů. Vaše nabídky evidujeme a v případě potřeby se na vás obrátíme.

Stejně tak děkuji všem, kteří začali šít roušky. Město včera obdrželo 50 ks roušek od Královéhradeckého kraje, všechny jsme použili pro potřeby pečovatelské služby. Roušky ale nemají další lidé, např. hasiči, prodavači atd. Kdo další máte možnost šít roušky, opět se obracejte na mě nebo p. Schánilce, pomůžeme vám se zajištěním látek a s distribucí roušek.

Dále vyzývám všechny, kteří se v poslední době vrátili z Itálie, Rakouska a dalších zemí s vysokým výskytem nemoci COVID - 19, aby důsledně dodržovali karanténu. Příklad Litovle a Uničova je pro nás všechny výstrahou.

Včera jsme ještě rozhodli o uzavření obou pracovišť Bělohradské mateřské školy od dnešního dne (17.3.). Rovněž jsme zřídili krizový štáb, na jehož členy se můžete obracet se všemi problémy a podněty.

Členy štábu jsou:

  • Pavel Šubr - 603 295 339
  • Antonín Schánilec - 603 163 360
  • Karel Nohejl - 608 111 390
  • Jan Flégl - 736 626 681
  • Luboš Stárek - 605 461 308

Vážení spoluobčané, doporučuji vám nosit roušky (i doma vyrobené) a děkuji vám za vaši ohleduplnost a dodržování všech pravidel krizového stavu, neboť jen tak toto složité období můžeme překonat.

Videovýzva starosty občanům města v krizové situaci

Ing. Pavel Šubr, starosta města

V Lázních Bělohradě 17. března 2020

 

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad