Zpráva z tisku: Soubor Hořeňák se vrátil z úspěšné prezentace v Itálii

15.8.2011

HořeňákTřicet tanečníků, muzikantů a zpěváků z folklorního souboru písní a tanců Hořeňák se vrátilo z úspěšné prezentace v Itálii. Během posledního červencového a prvního srpnového týdne se amatérští umělci zúčastnili jednoho z největších folklorních festivalů, který se uskutečnil v italském Alberobellu.

 

„Měli jsme velký úspěch. Vystupovali jsme třikrát vždy večer, poprvé nás sledovalo zhruba přes tři tisíce diváků, naposledy pak deset tisíc,“ spokojeně rekapituluje vedoucí zájezdu Jindřich Rychtera.

Vedle českých účinkujících se představili domácí Italové, dále Brazilci, neúnavní Keňané a ansámbl z Argentiny. Každý soubor prezentoval svůj region, Rychteru zaujali jak brazilští tanečníci, tak Keňané. „Obě skupiny měly zájem o účinkování na našem festivalu v Bělohradě, o další spolupráci budeme ještě jednat,“ dodává Rychtera.

Bělohradští si pochvalovali perfektní organizaci akce, ubytování i koupání v moři. Zavítali také do muzea vína a při cestě domů navštívili Orlí hnízdo v rakouských Alpách.

Fotogalerie na stránkách Jičínského deníku

zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad