Informace v souvislosti s událostmi na Ukrajině

Zpět

www.nasiukrajinci.cz

Ministerstvo vnitra spustilo nový web www.nasiukrajinci.cz. Ti, kdo budou mít zájem o poskytnutí humanitární pomoci, budou skrze něj přesměrováni na patřičné platformy. Nabídne také informace Ukrajincům v ČR.

 


Jak pomoci Ukrajině

Finanční pomoc

Pokud budete chtít Ukrajinu v této nelehké chvíli podpořit finančně, obraťte se na organizace, které pořádají charitativní sbírky.

Články


6.4.2022

Postup pro podání žádosti o kompenzaci za ubytování uprchlíků

Královéhradecký krajKrálovéhradecký kraj zveřejnil postup pro podání žádosti o kompenzaci za ubytování uprchlíků. Vše naleznete na stránkách kraje v přiloženém odkazu.

celý článek

4.4.2022

Královéhradecký kraj spustil on-line výuku češtiny pro Ukrajince

Královéhradecký krajZájem o výuku češtiny pro dospělé Ukrajince v budově krajského sídla během několika dní zcela naplnil kapacitu úřadu. Kraj proto připravil alternativu, kterou využije větší množství zájemců - výuka se přesunula do on-line prostředí.

celý článek

22.3.2022

Humanitární dávka

Úřad práceOd pondělí 21. března 2022 začíná Úřad práce ČR vyplácet novou dávku určenou ukrajinským občanům na pokrytí výdajů spojených se zajištěním základních potřeb. Touto dávkou je Humanitární dávka, kterou vláda schválila v rámci balíčku Lex Ukrajina.

celý článek

3.3.2022

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v hradeckém Aldisu

Proces registrace UAV kongresovém centru Aldis v Hradci králové je nově otevřeno asistenční centrum pomoci Ukrajině. Na tomto místě si nově příchozí uprchlíci z válkou zasažené Ukrajiny mohou vyřídit potřebné dokumenty, případně získat bydlení.

celý článek

28.2.2022

Pomoc ukrajinským občanům od Královéhradeckého kraje

Královéhradecký krajVážení spoluobčané, probíhající vojenský konflikt na Ukrajině nepřímo ovlivňuje i ukrajinské občany žijící na území České republiky. Jim, ale i nově příchozím Ukrajincům, mohou být přínosem informace uvedené níže v odkazech.

celý článek

25.2.2022

Pomoc Ukrajině

Ukrajinská vlajkaVážení spoluobčané, určitě všichni s hrůzou sledujete současný vývoj na Ukrajině. I když jsme se v posledních týdnech dozvídali, že ruská armáda se přesunuje k hranicím s Ukrajinou a hrozí útokem, málokoho napadlo, že Rusové skutečně na Ukrajinu zaútočí.

celý článekMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad