Informace v souvislosti s událostmi na Ukrajině

Zpět

www.nasiukrajinci.cz

Ministerstvo vnitra spustilo nový web www.nasiukrajinci.cz. Ti, kdo budou mít zájem o poskytnutí humanitární pomoci, budou skrze něj přesměrováni na patřičné platformy. Nabídne také informace Ukrajincům v ČR.

 


Jak pomoci Ukrajině

Finanční pomoc

Pokud budete chtít Ukrajinu v této nelehké chvíli podpořit finančně, obraťte se na organizace, které pořádají charitativní sbírky.

Články


6.4.2022

Postup pro podání žádosti o kompenzaci za ubytování uprchlíků

Královéhradecký krajKrálovéhradecký kraj zveřejnil postup pro podání žádosti o kompenzaci za ubytování uprchlíků. Vše naleznete na stránkách kraje v přiloženém odkazu.

celý článek

4.4.2022

Královéhradecký kraj spustil on-line výuku češtiny pro Ukrajince

Královéhradecký krajZájem o výuku češtiny pro dospělé Ukrajince v budově krajského sídla během několika dní zcela naplnil kapacitu úřadu. Kraj proto připravil alternativu, kterou využije větší množství zájemců - výuka se přesunula do on-line prostředí.

celý článek

28.2.2022

Pomoc ukrajinským občanům od Královéhradeckého kraje

Královéhradecký krajVážení spoluobčané, probíhající vojenský konflikt na Ukrajině nepřímo ovlivňuje i ukrajinské občany žijící na území České republiky. Jim, ale i nově příchozím Ukrajincům, mohou být přínosem informace uvedené níže v odkazech.

celý článek

25.2.2022

Pomoc Ukrajině

Ukrajinská vlajkaVážení spoluobčané, určitě všichni s hrůzou sledujete současný vývoj na Ukrajině. I když jsme se v posledních týdnech dozvídali, že ruská armáda se přesunuje k hranicím s Ukrajinou a hrozí útokem, málokoho napadlo, že Rusové skutečně na Ukrajinu zaútočí.

celý článekMěsto Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad