1. etapa závodu East Bohemia Tour


8.9.2017 | 14:00 | Malé náměstí Lázně Bělohrad

East Bohemia TourMěsto Lázně Bělohrad se v pátek 8. září stane centrem silniční cyklistiky v České republice. Ve 14 hodin odstartuje z Malého náměstí první etapa cyklistického závodu East Bohemia Tour, který je zařazen do série Europe Tour mezinárodní cyklistické unie UCI.

 

 

V závodě, do kterého je přihlášeno více než 150 závodníků z mezinárodních Continental a ProContinental týmů, startují jezdci z České republiky, Polska, Německa, Rakouska, Nizozemska, Norska, Ázerbajdžánu, Španělska, Francie, Portugalska, Maďarska, Švýcarska, Slovinska, Ekvádoru, Austrálie, Kanady, Argentiny, Itálie, USA nebo Uzbekistánu.

Fanoušci cyklistiky letos uvidí v Lázních Bělohradě celou první etapu závodu East Bohemia Tour. Organizátoři pro jezdce i diváky připravili 15,5 km dlouhý okruh, který vede z Malého náměstí a po Lázeňské ulicí do Tetína a Vidoně. Zde závodníci odbočí do Červené Třemešné, odkud pokračují přes Dobeš a Lukavec do Černína, kde odbočí pod Byšičky a přes Dolní Novou Ves a Jiráskovo nábřeží se vrátí do prostoru startu a cíle na Malém náměstí. Tento okruh absolvují cyklisté jedenáctkrát, takže celá etapa měří 170 km. Během průjezdů startem se bude bojovat i o sprinterské prémie a v cíli etapy jsou závodníci očekáváni kolem 18. hodiny.

Organizátoři se těší, že tento cyklistický podnik, který patří na domácí scéně k těm největším, přiláká spoustu diváků a zároveň prosí obyvatele města i okolních obcí o shovívavost, jelikož v průběhu závodu bude okruh jednosměrně uzavřen.

Cyklisté se už ve čtvrtek vpodvečer představí na kritériu v centru města Hradec Králové a celý podník vyvrcholí závěrečnou etapou v sobotu 9. září v Orlických horách se startem a cílem v Opočně.Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad