Koncert skupiny Vaťák


5.8.2016 | 20:30 | Bažantnice

VaťákZveme Vás na koncert skupiny Vaťák - revival. sk. Kabát! Koncert se uskuteční v rámci tradiční akce Bažantnice ještě žije. Vaťák Vám zahraje v pátek 5. srpna od 20:30.

 

 

 

Vaťák:

Po rozpadu kapely White Baron (v roce 2003), kde působila většina členů orchestru (Ivan, Kamil a Petr), kde se hrály většinou převzaté věci od zahraničních interpretů, jako jsou Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin, Ozzy Osbourne atd. si kluci vzpomněli na písničku: "Potkali se čtyři kluci na návsi a řekli si, už nebudem jak toulaví psi, začnem hrááát rock`n`roll, co každej má rááád..."

Jenže to neskončilo rock`n`rollem, ale výběrem populárního Kabátu. Chyběl zpěv, tak oslovili Míru Koutníka a začali zkoušet. Nacvičili několik písniček od Kabátu a jiné zábavové skladby. Přitom přemýšleli o vhodném názvu kapely a Petr řekl, že když hrají tolik písniček od Kabátu, tak proč by se nemohli jmenovat Vaťák nebo Hubertus. Po domluvě všech členů sboru se dohodli na dobře stylizovatelném a vypadajícím jménu VaŤák. Takto hráli asi 2 roky. Pak se postupem času od zábavového hraní ustoupilo a začali hrát pouze koncerty, kde je třeba vyšší úrovně a kvality.

Jelikož Míra s podobně znějícím hlasem originálu se potřeboval soustředit více na zpěv, tak odložil kytaru a kapela se dala do pátrání po dalším kytaristovi, v úmyslu zvednout úroveň a podobat se tak blíže vzoru i počtem členů (když už nic). Po doporučení Martina Pryšingera, kolegy z jiné kapely, který věděl, že shánějí kytaristu, dostali tip na kytaristu z Jaroměře Martin Havla. Zavolali si, dohodli se na zkoušce, zkusili ho - vzali ho. Zkoušeli tak pár zkoušek a odehráli prvních pár koncertů. Kapela se tak začala specializovat pouze na Kabátí repertoár. Od té doby (rok 2006) působí jako VaŤák - Kabát Revival.

Více na www.vatak.eu

Koncert se koná v rámci tradičního letního víkendu - vzpomínky na legendární letní restauraci - s názvem Bažantnice ještě žije, který začíná již v pátek 5. srpna 2016.


  |   zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad