Objevy zvukového portýra - 19. pokračování pořadu


9.3.2012 | 19:00 | Kulturní sál lázní

Objevy zvukového portýra - 18. pokračování pořaduMěstské kulturní středisko Lázně Bělohrad uvádí Objevy zvukového portýra. Na 19. pokračování pořadu Vám v Bělohradě dobře známý Mirek Ošanec uvede v sále lázní písničkáře Jaroslava Urbánka a skupinu Bonsai č.3.

 

 

Objevy zvukového portýra, pořad pro milovníky folkové, trempské, country a příbuzné muziky.

Po tři roky byly Objevy zvukového portýra pravidelně vysílány v pořadu Zvukový portýr, připravovaný od roku 1987 Mirkem Ošancem a Pavlem Havlíkem na stanici „Český rozhlas Sever“.  Postupem času se staly předkolem letního Country festivalu „Pod Hůrou“, který z něho vytěžil řadu zajímavých kapel.  Na podzim letošního roku vstoupily Objevy do svého čtvrtého ročníku.

 

Jaroslav Urbánek
Písničkář z Duchcova působící na podiu jako slušný až mírně zakřiknutý muž, což nejsou mimikry. Bytostný lyrik ,čemuž se občas brání vtipnými verši v písních. Na podiu působí jako našeptávač, nerecituje vtipné říkanky, ale nabízí publiku drobné dovětky k písním, které je najednou posunou ještě o kousek jinam.

 

Bonsai č.3
Skupina vznikla na podzim roku 1998, založili ji studenti Jihočeské univerzity. Jak již z názvu patrno, přímo vychází z odkazu folkové Bonsaie, která v letech 1983 a 1984 získala Portu. Pro její poetické písně byla určující spolupráce Františka Stralczynského a Tomáše Poláčka. Snažíme se vzkřísit a oprášit jejich písně. Hrajeme je tak trochu po svém, nejsme revival kopírující notu po notě. V repertoáru tak převažují upravené verze skladeb Bonsai a zvolna do něj pronikají vlastní autorské pokusy. Trojka v názvu značí, že jsme třetí, kteří těmto písním vdechují život. Po rozpadu Bonsaie vystupoval totiž František Stralczynský pod stejným názvem s partou muzikantů, v níž kromě něj nikdo z původní sestavy nehrál.

Máme za sebou účast na festivalech Prázdniny Telči, Zahrada, Mohelnický dostavník, Folková růže, Folkové prázdniny, Muzika aj. Koncerty pácháme v Solnici, u spřátelených kapel a pak tam, kam nás rozpadající se Felicia combi doveze, kam kdo z nás dostopuje, vlakem se dokodrcá, autobusem prijéchá, po svých se doplazí či na bicyklu dospurtuje. Slávu českého folku občas šíříme rovněž v zahraničí, najmě jako pouliční muzikanti.


  |   zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad