Strašidelná Bažantnice 2018


30.6.2018 | 16:00 | Bažantnice

Staršidelná BažantnicePohádkové postavy, příšery a strašidla si Vás dovolují srdečně pozvat na již tradiční kouzelnou procházku Bažantnicí ke kostelíku na Byšičkách...

 

 

Strašidelná Bažantnice se uskuteční v sobotu 30. června 2018 v Lázních Bělohradě. Začátek procházky je tradičně u vily Karlušky v areálu lázní a je průběžný od 16:00 do 19:00 hod.. Putování za strašidly a pohádkovými postavami pokračuje lesoparkem Bažantnice kolem rybníku a lesní cestou až ke kostelíku sv. Petra a Pavla na Byšičkách (přibližná trasa Strašidelné Bažantnice).

V podvečer se v lesoparku a okolí objeví více než stovka pohádkových bytostí, strašidel a příšer.

Pro děti

Pro děti zde budou hlavně postavy známé z pohádek, z těch klasických i úplně novodobých. Potkáte zde Červenou Karkulku, čarodějnice, hejkaly, ale také mluvícího draka, víly, divoženky, skřítky i bludičky. Flinstounovi se budou projíždět v luxusním pravěkém automobilu se speciálním pohonem a pravděpodobně k nám zavítá i zahraniční návštěva z mimozemské planety. Dále zde můžete potkat Harpye, Alenku v říši divů, trpaslíky, krále a královnu s družinou a jiné podivuhodnosti. Parkem se bude prohánět hraběnka na koni a piráti budou brázdit Černé jezero na svém škuneru. K nejoblíbenějším postavám a postavičkám patří Krteček, který má svoji jamku na louce (pozn. v posledních dvou letech si však bohužel vzal dovolenou a tak čekáme, zda se nám vrátí) a Vodník s celou rodinou, sídlící na ostrůvku v Černém jezírku. V prostoru altánku bude pohádková trpasličí náves, louka s poníky a další radovánky pro nejmenší.

Cestou z Bažantnice do lesa Bulice

Až opustíte na konci Bažantnice chaloupku hrůzných čarodějnic, otevře se vám panorama Byšického kostelíka. Před vámi na louce stojí indiánské tee pee u kterého se krvežíznivý ruďoši chystají přepadnout traperský vůz. Asi půjdete i kolem oběšeného desperáta, kterého za jeho zločiny nechal pověsit šerif z městečka Whitecastle.

Pro otrlé vyznavače hororu...

Pro otrlé a vyznavače hororu si připravili hostinu kanibalové (srdečně Vás zvou ke společné večeři), v pekle čerti povaří zlobivce v kotli, s hříšníky vyorají brázdu a pro ušlé pocestné si dokonce otevřou bar U 3 čertic. Z filmu Pán prstenů sem zavítali hrůzu nahánějící Skřeti a možná se objeví i čaroděj Gandalf, aby s nimi svedl boj. Loupežníci Vás s největší pravděpodobností oloupí, smrtka připomene, že je třeba si užívat, než nás pokosí, upíří možná ochutnají Vaši krev a přijedou snad i zombíci. Těší se na Vás mrtvoly na hřbitově, oběšenec i vlkodlak.

 

Malý dárek pro děti

Na začátku procházky si děti vyzvednou speciální leták u vily Karlušky, který když doplní razítky z kontrolních stanovišť, mohou si na konci Strašidelné Bažantnice leták vyměnit za malý dárek.

Děti se mohou zapojit - kdo přijde v trpasličím oblečku nebo jiném kostýmku, bude se moci vyřádit v Trpaslíkově a ještě dostane dárek.

Na louce u Byšického kostelíka budou stánky s občerstvením a pro děti připraven podvečerní program:

 • dětská diskotéka
 • jízda na koni
 • skákací hrady
 • možnost si namalovat vlastní strašidelný perníček
 • případně zakoupit na konci Strašidelné Bažantnice speciální pexeso pohádkové a strašidelné - 2 ks za 50,- Kč a čertovy obrázky za ďábelskou cenu 66,60 Kč.

Zavítáte-li v poslední červnovou sobotu do Lázní Bělohradu, zažijete něco krásného a uvidíte, co jste ještě neviděli (to zaručujeme....) a doufáme, že se společně s námi zasmějete. 

Pojďte se s námi příjemně bát, už se těšíme...

 

Důležité informace

 • Jablka a mrkvičky pro krmení divé zvířeny s sebou! (pro kozy polodivoké, králíky, minikoně, oslíka - prostranství u altánku v Bažantnici a koně na Byšičkách)
 • Až do pekla se dostanete s kočárky a invalidními vozíky, dále však musíte mít statného (nejlépe dva) ošetřovatele, aby Vám pomohli dopravní prostředek vynést (je možné se z pekla kousek vrátit ke stanovišti poslední pomoci a vyjet na Byšička po silnici).
 • Nezapomeňte si také zabalit dobrou náladu a smysl pro legraci, protože jinak můžete utrpět šok i psychické trauma...
 • Vstup na vlastní nebezpečí, za děti zodpovídají rodiče.
 • Vstupné na Strašidelnou Bažantnici je dobrovolné.
 • Stanoviště první a poslední pomoci zajištěno.
 • Po zkušenostech z minulosti musíme bohužel přísně zakázat vstup se psy.
 • Speciálně a pouze v době konání Strašidelné Bažantnice budou mimořádně otevřena parkoviště za Sokolovnou, u fotbalového hřiště (příjezd z Vachkovy ulice) a omezeně pod kostelíkem na Byšičkách.
 • Prosíme návštěvníky, aby při odchodu z Byšiček využívali únikových tras a tím dodržovali jednosměrný provoz na značené trase. Děkujeme.

Složení strašidel

Všechna strašidla, pohádkové postavy a jiné příšery jsou dobrovolníci, kteří dělají vše pro potěšení návštěvníků, zejména dětí, zdarma. V Městské knihovně Lázně Bělohrad byl vytvořen dětský koutek a založena"Strašidelná knihovna" kde jsou speciálně pohádkové a hororové knihy pro děti koupené z výtěžku Strašidelná Bažantnice.


  |   zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad