Vernisáž výstavy obrazů Evy Musilové


14.8.2015 | 15:00 | Památník K. V. Raise

Eva MusilováMěstské  kulturní středisko Lázně Bělohrad pořádá od 14. 8. v Památníku K. V. Raise výstavu pardubické malířky Evy Musilové. Výstava bude zahájena  v 15 hodin za účasti autorky.

 

 

Eva Musilová o sobě:

V dnešní uspěchané době, plné znechucení z politiků a obav z budoucnosti, maluji obrazy naší české nádherné, uklidňující krajiny. Mým záměrem je, aby ten, kdo se na můj obraz dívá, měl pocit, že tam na tom místě chce být, že chce jít po  té cestě třeba do lesa nebo podél potoka a cítit tu pohodu a klid. Totéž platí o květinách - opravdovém zázraku přírody.

Můj rodný dům se nachází pod horou Ostaš, navazující na skalní útvary  v Teplicích a Adršpachu, kde jsem strávila své dětství. Malovat jsem se učila u svého strýce, akademického malíře, profesora Josefa Ducháče, kterého jsem odmalička obdivovala. Po absolvování broumovského gymnázia jsem odešla do Pardubic, kde žiji a tvořím. Moje obrazy lze vidět v galeriích v Pardubicích, Svitavách, Olomouci, vystavovala jsem v Německu, v Polsku, na zámku ve Sloupně a na různých místech ČR.

Nesmírně si vážím toho, když mi volají a píší lidé z různých míst, že se jim moje práce líbí - to vše díky internetu. Je to povzbuzující  a inspiraci nacházím každý den v přírodě a všem krásném kolem nás.
"Když  jsem  brala  poprvé do ruky pastelky, pak vodovky a konečně  olejové  barvy,  ještě  jsem  netušila,  že  jsem  vzala  první  dávku   drogy - drogy,  zvané  malování"Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad