Živák lázeňský - 30. pokračování


24.1.2014 | 19:00 | Kulturní sál lázní

Živák lázeňskýMěstské kulturní středisko Lázně Bělohrad uvádí Živák lázeňský původně Objevy zvukového portýra - pořad pro milovníky folkové, trempské, country a příbuzné muziky se postupem času se stal výběrovým předkolem letního Country festivalu „Pod Hůrou“.

 


Na podzim loňského roku pořad vstoupil do svého pátého ročníku.
V Bělohradě dobře známý Mirek Ošanec uvede v sále lázní jeho třicáté pokračování, do kterého pozval další vynikající interprety. Pořad se natáčí a záznam se vysílá na rádiu Folk.

V pořadu vystoupí Stráníci a Handl.

 

Stráníci
Vše začalo v srpnu roku 1983, kdy Luboš Stráník potkal Veroniku (v té době ještě neStráníkovou) na vandru s kapelou Bobové v Březině u Rokycan. Začali jako folktrampské duo. Od první chvíle spolu zpívali na mikrofony v Docela malém divadle (DMD) v Litvínově, občas je pozval Bílý Pedro do Prahy na společné setkání trampů na Ořechovce. Už tehdy jim všichni začali říkat Stráníci.

Více o historii a tvorbě na webu www.stranici.cz

 

Handl
Skupina vznikla na podzim roku 2007 v Jablonci nad Nisou spojením čtyř zkušených muzikantů: Jardy Handlíře (kytara, dobro, zpěv), Jardy Žanty (banjo, zpěv), Jaromíra Jandy (housle, mandolína, zpěv) a Lenky Krausové (elektrický kontrabas, zpěv). Hrála převážně v pětičlenném složení, přičemž na pozici mandolinisty se postupně vystřídali Radim Duda a František Kratochvíl. Na konci roku 2012 kapelu opouští zakládající člen Jarda Handlíř a postu kytaristy a hlavního mužského zpěváka se ujímá Jan Zellen.

Více o kapele na webu www.handl.wz.cz

 


  |   zpět


Město Kultura a sport Úřad Menu město kultura a sport úřad město kultura a sport úřad
česky  english  german

pokročilé vyhledávání 
Lázně Bělohrad